עדנאן מזריב, תושב זרזיר בן 50, נהרג במהלך גיזום צמחייה סביב קו מתח גבוה

עובד קבלן כבן 50, בשירות חברת חשמל, התחשמל למוות בשל מגע עם קו מתח גבוה, במהלך עבודתו בערערה. חובשים ופארמדיקים שהגיעו למקום מצאו אותו כשהוא לכוד על מנוף נייד, ולאחר פעולות חילוץ נקבע מותו. ההרוג הוא עדנאן מזריב, תושב זרזיר. מזריב הוא ההרוג ה-40 מאז תחילת השנה בתאונות עבודה.

פראמדיק מד״א עודאי בסול סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את הטרקטור עם המנוף פתוח כלפי מעלה ועליו גבר מחוסר הכרה. פועלים במקום סיפרו לנו שהוא התחשמל מקו מתח גבוה במהלך עבודתו על המנוף. לאחר חילוץ ממושך ביצענו בו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ומותו נקבע בשטח“.

"אנו רואים בחומרה רבה אירוע זה", מסר מפקח עבודה ראשי במינהל הבטיחות והבריאות שבמשרד העבודה, חזי שוורצמן. "מדובר בפעילות של גיזום צמחייה סביב קווי מתח כאשר קיימות הנחיות ברורות לתהליך זה. אנו נשלול בעת הצורך תעודות של בעלי תפקידים שקשורים לאירוע זה בהתייחס להדרכת העובד ואחריות שילוחית של מנהלים. צוות מפקחים שלנו באתר לחקירת האירוע כולל סגירת התהליך לאלתר עד למועד סיום בירור נסיבות האירוע".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"התחשמלות בשל פגיעת זרוע מנוף נייד בקו מתח גבוה היא סיכון מוכר וידוע אשר לצערנו כבר גבה את חייהם של עובדים בעבר", מסרה מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניה הדס תגרי, והוסיפה כי לקראת הוועדה שהתכנסה שלשום בכנסת הגיש הארגון נייר עמדה בו הצביע על הצורך בגיבוש ופרסום מדיניות פיקוח ואכיפה מטעם מינהל הבטיחות התעסוקתית, בדגש על סוגיית תת האכיפה ביישובים ערבים.

מחברת החשמל טרם נמסרה תגובה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website