עובדים במרחק של עד 40 ק”מ מעזה? רשות המסים תפצה אתכם על הפסד ימי העבודה

קרן הפיצויים ברשות המסים תפצה עסקים שנפגעו כלכלית בעקבות הנחיית פיקוד העורף הבוקר (שלישי) לעובדים שלא להגיע למקומות העבודה ולהישאר בביתם בצמוד למרחבים המוגנים. כך, עובדים שלא הגיעו לעבודה בהתאם להנחיות פיקוד העורף במקומות עבודה במרחק של עד 40 ק"מ מרצועת עזה יזכו לפיצוי מלא של שכר העבודה.

פיקוד העורף הנחה הבוקר את כל העובדים שאינם מועסקים בעבודות חיוניות בדרום ובמרכז הארץ שלא להגיע לעבודה. כמו כן, הורה פיקוד העורף להורים לילדים מתחת לגיל 14 להישאר בבית ולא להגיע לעבודה. בצהריים הוסרה הנחייה זו במרכז הארץ, והעבודה אושרה בתנאי שלעובדים ישנה גישה בטוחה למרחב מוגן.

אנשי מס רכוש בזירת נפילת קסאם בכניסה לבניין מגורים בשדרות 9 באוגוסט 2018 (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

מרשות המסים נמסר כי "בעקבות האירועים הביטחוניים היום ולאור העובדה שעובדים רבים הונחו על ידי פיקוד העורף שלא להגיע למקומות העבודה ולהישאר בבתים ובמרחב המוגן, מודיעה קרן הפיצויים ברשות המסים כי עסקים המצויים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה יהיו רשאים להגיש תביעה להחזר השכר שישולם לעובדים שייעדרו בשל הוראה על סגירת מקום עבודה לא חיוני, וגם עבור הורים שנאלצו להשגיח על ילדיהם (מתחת לגיל 14) בשל סגירת מוסדות חינוך. הוראה זו תקפה עד 31 בדצמבר 2019".

עוד הוסיפו ברשות המסים כי לאור המצב הביטחוני, פתחו את מוקד קרן הפיצויים המחוזי באשקלון המטפל בנזקים הישירים שנגרמים לרכוש הפרטי והעסקי של אזרחי ישראל. כמו כן, מסרה רשות המסים כי תוגברו צוותי העבודה שהגיעו לתת מענה ראשוני מהיר לכל אתרי הנזק הידועים.

לצד זאת הבהירה רשות המסים כי עובדים המועסקים במרחק גדול מ-40 ק"מ מהרצועה לא יזכו לפיצוי. זאת על אף העובדה שבמהלך הבוקר הונחו עובדי גוש דן שלא להגיע לעבודה. מרשות המסים נמסר כי "לעניין הנחיות ההתגוננות שניתנו מעבר לטווח של 40 ק"מ מרצועת עזה, התקנות הקיימות לא נותנות מענה לפיצוי והנושא ייבחן על ידי הממשלה בהתאם להתפתחויות".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website