עובדים ללא הפסקה | חיים אוטרובין, עובד מחזור במחלקת התברואה של עיריית תל אביב

חיים אוטרובין | בן 29 | עובד מחזור במחלקת התברואה של עיריית תל אביב | מתגורר ברמת גן

הזבל לא עוצר: אני חושב שאנחנו מצילים פה את העניינים. כל שבוע הכמות פסולת עולה ועולה והפחים מלאים עד הסוף. אפילו יש עוד קומה של זבל על הפח. כולם בבית בהסגר, ואוכלים וצורכים יותר. זה נותן לי כוח להמשיך, בכל מקרה אני אוהב לצאת מהבית ואני לא רוצה לראות זבל מפוזר על הרצפה. זה גם יכול להדביק אנשים.

לכלוך: בפחי המחזור אני רואה שהזבל לא הכי נקי. פחיות השימורים והפלסטיק עדיין מלוכלכים. זה יהיה יותר טוב אם הציבור ישטוף את האריזות לפני שהוא זורק אותן לפחים הכתומים. זה מפריע בתהליך של המחזור, כשהכל נכנס למכונה שלא מפרקת טוב את הפסולת, אבל עכשיו זה חשוב במיוחד שהכל יהיה נקי ומחוטא.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

העומס: ההבדל בין התקופה של לפני הקורונה לעכשיו זה שיש יותר עבודה. כמות הזבל עלתה בצורה דרסטית. המשאית גדולה, ולוקחת כמות מסויימת של פסולת, אבל עכשיו עם התוספת, על אותם רחובות, צריך לעשות לפעמים גם סיבוב שני. הכבישים הריקים מקלים עלינו ואנחנו יכולים להגיע במהירות גדולה יותר, אבל כמות הפחים עדיין גבוהה אז אנחנו נשארים על אותן שעות עבודה. המהירות עלתה, אבל ככה גם הקיבולת.

לשמור על עצמנו: הקורונה מלמדת אותנו לקחים מאוד חשובים על הגיינה ניקיון, כמה שאנחנו צריכים לשמור על עצמנו. אני הייתה בקולומביה וראיתי את כל דוכני האוכל. תמיד הגישו את האוכל בכפפות ומסיכה. אמפנדס ודברים כאלה, ועדיין עם מסכות. זה היה לפני שנתיים בערך. חובה לשמור על ניקיון הפה והידיים כי אנחנו יכולים להעביר בנגיעה כמו בשרשרת.

חששות: אישתי חוששת. בדיוק נולדה לנו ילדה. כשאני נכנס הביתה אז ישר למקלחת. לא נוגע בכלום בדרך. החשש תמיד קיים. קורונה, המילה הזו, אנחנו תמיד זוכרים את זה. כל המבוגרים במשפחה שלי לא יוצאים. אנחנו מביאים להם את הדברים שהם צריכים הביתה.

פרנסה: חשבתי לא ללכת לעבודה בגלל הסיכון. אבל אשתי לא עובדת ואחי, שגר איתנו, גם לא עובד. אז לפחות שאני אהיה זה שמחזיק את השכירות. כמה בנאדם יכול לחיות מדמי אבטלה? מה שגבר על הפחד מהקורונה זה הפחד שנהיה ללא מוצרים בסיסים. אני יוצא לעבודה כל יום ולא חושב יותר מידי על הקורונה, אנחנו מנסים לא לדבר על זה ולשמור על הכללים שימנעו מאיתנו את ההדבקות.

ליל הסדר: אני מתכנן להיות עם בני הבית ולא לארח אנשים. מעדיף שנהיה בהרכב מצומצם למרות שזה לא הכי. בסדר פסח כולם צריכים להיות ביחד. המצב עכשיו שונה ולהיות בכל זאת בליל הסדר עם כל האנשים, בזמן שהם חוששים, זו לא המהות של החג. בינתיים לא עשיתי ניקוי חמץ אבל אתחיל היום. היה לחץ בעבודה ואנחנו באים עייפים. נסדיר את הכוחות לקראת הערב חג ב"ה.

חופש התנועה: אני מוזיקאי, מנגן על פסנתר וגיטרה ומפיק מוזיקה אלקטרונית. אני עושה את זה אחרי שאני חוזר מהעבודה. אני לא טיפוס של חוץ ולכן אני נשאר בבית בכל מקרה. אני רק רוצה שיהיה טוב לעם ישראל והלוואי שנחזור לשגרה. שכולם יוכלו לחזור לשגרת חייהם בים ובבית כנסת. זה מרגיש כמו סגר ועוצר ואנשים מוגבלים בחופש תנועה. אני מאחל שנחזור לחופש תנועה.​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website