עובדי בזק בינ”ל שבתו למספר שעות: “לא מקבלים תשובות מההנהלה”

ועד עובדי בזק בינלאומי פתח בשעות הצהריים (ראשון) בשביתת אזהרה כוללת בת מספר שעות. זאת במחאה לצעדים בהם נקטה, לטענתם, הנהלת הקבוצה בחודשים האחרונים – בין היתר על רקע הפרסומים כי בזק מבקשת לקבל רישיון לספק אינטרנט ביתי (ISP) ולהקמת חוות שרתים, המהווים את ליבת העסקים של בזק בינלאומי כיום. זאת בשעה שחברי דירקטוריון בזק בינלאומי מכהנים במקביל גם כדירקטורים בבזק.

הפגנת עובדי בזק בינלאומי, ארכיון. (צילום: יח״צ).

"המו"מ עם ההנהלה לא מתקדם ואיננו מקבלים תשובות לשאלות המטרידות אותנו", מסרה יו"ר הוועד לימור ליברמן-לביא, "אנו מצפים מההנהלה לפעול בצורה נחרצת למען עתידה הפיננסי ולחזק את איתנות החברה המובילה את חברות הבנות בקבוצה. נילחם בכל הכלים העומדים לרשותנו על איתנותה של בזק בינ"ל ועל העובדים שהצעידו את החברה להצלחות".

עד כה נמנע הוועד מהשבתות או פעולות הפוגעות בתפקוד השוטף של החברה. על המהלך עצמו הוחלט לאחר שביום רביעי האחרון התקיימו אספות עובדים במשרדי בזק בינ"ל, ולאחר חודשים ארוכים בהם, לטענת העובדים, המו"מ עם הנהלת החברה נקלע למבוי סתום.

מבנה השליטה בבזק (גרפיקה: אידאה)

בבזק הכחישו בעבר כי הגישו כאמור בקשה לרישיון ISP, עם זאת, ייתכן והנושא עלה במגעיה מול הצוות הבין-משרדי לקידום נושא פריסת הסיבים האופטיים. הסבירות שהרגולטור יאפשר לבזק רישיון שכזה, נמוכה. כדאי לזכור שהרגולציה בישראל, המחייבת רישיון ISP, נועדה בין היתר לאלץ את בזק לעשות שימוש בחברות בת שאינן מסובסדות כדי להציע שירותי אינטרנט, והיא למעשה עילת הקיום של בזק בינלאומי. עם זאת, במידה ובבזק מחפשים דרך לעקוף מכשול זה, מדובר בצעד יצירתי נוסף שהחברה מפעילה בניסיון לקדם את האיחוד המבני – זאת לצד ניסיונותיה לקדם איחוד מבני בין חברות הבת שלה, מתוך הנחה שהמגבלות הרגולטוריות חלות רק על חברת האם הגדולה.

בבזק בחרו שלא להגיב. מבזק בינלאומי טרם נמסרה תגובה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website