עובדי ‘בזק’ הכריזו על סכסוך עבודה בשל התנהלות משרד התקשורת ביחס לחברה

סכסוך עבודה בחברת בזק הוכרז אמש (שלישי) על רקע החלטת משרד התקשורת לאפשר ביצוע עבודת עובדי קבלן של חברות מתחרות בתשתיות החברה וכן בשל הכוונה לשנות את מבנה השליטה. משמעות הדבר היא שבעוד שבועיים יוכלו עובדי החברה לנקוט שביתה או עיצומים.

החברה הודיעה לבורסה על קבלת ההודעה על סכסוך העבודה, וציינה כי בשלב זה אינה יכולה להעריך את המשמעויות הנגזרות ממנו. עוד ציינה כי כבר בתחילת החודש קיבלה פניה קודמת באשר לדרישת ועד העובדים להיות מעורב בתהליך העברת השליטה. העובדים המודאגים תובעים כי ייחתם עימם הסכם קיבוצי לשמירת זכויותיהם בתהליך.

תשתית בזק (צילום ארכיון: David King / ויקיפדיה).

לפני שבוע הודיע משרד התקשורת על מהלך המכונה "שימוש הדדי בתשתיות" שאמור לאפשר למתחרותיה של בזק לעשות שימוש בתשתית הפאסיבית, כלומר בתעלות התקשורת של החברה, תוך שהוא מפקח ומגביל את המחיר אותו תוכל לגבות ממתחרותיה עבור שימוש זה. מהלך שכזה יוצר תחרות בלתי הוגנת בין החברה הנדרשת להמשיך ולהשקיע בתחזוקה של תשתיותיה לבין מתחרותיה שאינן צריכות לעמוד בנטל שכזה. מדובר למעשה במהלך המפלה את בזק מול מתחרותיה שצפוי לגרום לה להפסדים כבדים ועשוי בטווח הארוך לפגוע גם בתשתית, השייכת כיום לבזק המופרטת בשעה שברוב מדינות העולם נהוג שמוחזקת (ומתוחזקת) בבעלות ציבורית.

שלשום מסר יו"ר ועד ארגון עובדי בזק, שלמה כפיר, כי "מכירת השליטה בבזק ללא הפגת חששות העובדים תותיר את הרוכשים בידיים ריקות", זאת לצד פניה ישירה במכתב למאיר תורג’מן, מנכ"ל ‘אינטרנט זהב’, בתביעה להידברות עם העובדים בטרם מכירת השליטה בבזק, לאור הצעת הרכש של קרן סרצ’לייט הזרה.

מבזק נמסר כי הנהלת החברה תעשה כל מה שניתן על מנת שפיתוח תשתיות התקשורת והשירות ללקוחות בכל אזורי הארץ ימשך כסדרו. "יחד עם זאת, הרגולציה הפוגענית והחד-צדדית המופעלת כלפי החברה ולקוחותיה, מגבירה את חששם של העובדים בהקשר וזה בהחלט מובן", לשון ההודעה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website