עובדי זאפ גרופ מוחים מול ביתה של זהבית כהן ודורשים: “הסכם קיבוצי עכשיו”

עובדי זאפ גרופ ערכו הבוקר (שני) הפגנת ‘השכמה’ נוספת מול ביתה של זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס, בעלת השליטה בחברה, במחאה על גרירת רגליים מצד הנהלת החברה במו"מ לחתימת הסכם קיבוצי. בחודש פברואר הגיעו הצדדים להסכמות במעמד יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, אך למרות זאת הנהלת החברה נמנעת מלחתום על ההסכם, על אף שוועד העובדים נהג באחריות בתקופה האחרונה ואיפשר לחברה להוציא לחל"ת ולהתייעל באמצעות פיטורי עובדים.

ההפגנה שהתקיימה הבוקר הינה חלק מהמשך המאבק בהובלת ועד העובדים, לאחר מספר צעדים ארגוניים שננקטו. בהפגנה, בה השתתפו עובדי זאפ גרופ ופעילי הסתדרות, קראו העובדים לכהן לשוב לשיחות עם נציגות העובדים ולקדם את החתימה על ההסכם. על השלטים שנשאו העובדים נכתב בין היתר: "זהבית, דברי איתי", "נלחמים על הבית", "אחרי שנתיים, נגמרה הסבלנות", "הסכם קיבוצי עכשיו" ו"ביטחון תעסוקתי זה לא מילה גסה".

עובדי זאפ גרופ הפגינו הבוקר מול ביתה של זהבית כהן: "לא יתכן שהיא תיהנה מכל הרווחים ואותנו ישאירו בלי כלום ביד" (צילום: דוברות ההסתדרות)

לאחרונה פורסם בכלי התקשורת כי כהן תנסה להנפיק את החברה בזמן הקרוב, לאור מצבה הכלכלי הרווחי של זאפ, אשר רבים מאתריה הגדילו את רווחיהם במהלך התקופה האחרונה. נוכח מצב זה, ומתוך חשש שההנפקה תפגע בביטחונם של העובדים, נחוש ועד העובדים להמשיך במאבק עד לחתימה על ההסכם. יתרה מכך, ניכר כי לאור ניסיון ההנפקה של כהן את מקס סטוק כפי שהתפרסם השבוע, עובדי הרשת אינם שיקול כלל בקבלת ההחלטות ועתידם וביטחונם אינם נלקחים בחשבון על ידי בעלי החברה ומנהליה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות, יקי חלוצי, מסר הבוקר: "זהבית כהן הייתה עסוקה השבוע בניסיון הנפקה של מקס סטוק. גם שם, ברור שהעובדים ממש לא מעניינים אותה. החברה עוברת מיד ליד והעובדים מופקרים לגורלם. בזאפ לא ניתן לזה לקרות. חזרנו גם היום, להזכיר שעובדי זאפ נחושים להבטיח את עתידם. בניגוד לבעלים ומנכ"לים שמתחלפים, העובדים כאן כדי להישאר, והם דורשים את התנאים שהובטחו להם".

תקווה ברמר, יו"ר ועד עובדי זאפ גרופ (צילום: אלבום פרטי)

מיו"ר ועד עובדי זאפ גרופ, תקוה ברמר, נמסר: "זהבית כהן חושבת שהיא יכולה להמשיך למשוך מיליונים בזמן שלנו יספרו שאין כסף, שחייבים לפטר ושאי אפשר לדבר עכשיו על הסכמים לעובדים. לא יתכן שהיא תהנה מכל הרווחים, תמשוך אליה כספים ללא הגבלה ואותנו ישאירו בלי כלום ביד. מפירות ההצלחה שאנחנו מייצרים כבר שנים אנחנו דורשים ליהנות גם. לא ביקשנו הרבה והדרישות שלנו כבר סוכמו לפני חודשים. מספיק עם החזירות ועם חוסר הצדק".

זאפ גרופ, המעסיקה כ-300 עובדים, עוסקת בשרותי פרסום אינטרנטיים במגוון תחומים, ונמצאת בבעלותה של קרן אייפקס. לפני כשנתיים התאגדו העובדים בהסתדרות ומאז מתנהל מו"מ מול ההנהלה במטרה להגיע להסכמות לחתימה על הסכם קיבוצי שישפר את תנאי עבודתם וביטחונם התעסוקתי.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website