עובדי חברת פועלים סהר שבבעלות בנק הפועלים התאגדו בהסתדרות

עשרות עובדי חברת פועלים סהר, חברה בת של בנק הפועלים הנמצאת בבעלותו המלאה, התאגדו היום (ראשון) בהסתדרות הצטרפו לעמיתיהם המאוגדים בבנק הפועלים.

מנכ"ל האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, עמיחי סטינגר, שלח מכתב למנכ"ל פועלים סהר מנחם (חומי) קפלן בו הוא נקרא לתאם בהקדם פגישה לשם התחלת מו"מ לכריתת הסכם קיבוצי ראשון בין הצדדים. מהלך ההתאגדות קרם עור וגידים על רקע רצונם של עובדי פועלים סהר להבטיח את תנאי תעסוקתם וביטחונם התעסוקתי בחברה ועל מנת לדאוג לשיפור הזכויות והתנאים שלהם בעבודה.

עובדי "פועלים סהר" התאגדו בהסתדרות (צילום באדיבות דוברות ההסתדרות)

מוועד הפעולה של התארגנות העובדים נמסר: "אנו עובדים אשר אוהבים את מקום העבודה שלנו, ופועלים לטובתו יום יום במסירות ואחריות רבה. ההתאגדות שלנו הגיעה לאחר שהבנו שזהו הזמן שנדאג גם לעצמנו כעובדים, ואנו בטוחים שנזכה לשיתוף פעולה והידברות מצד ההנהלה". מהלך ההתאגדות מלווה על ידי ענגי אוזן, מיכל סרברניק ורועי פרלמן מהאגף להתאגדות עובדים בהסתדרות.

פועלים סהר מתמחה במתן מערך שירותים לגופים מוסדיים פיננסיים כגון קרנות פנסיה וגמל וכד’. בין היתר החברה מציעה שירותי מסחר ומשמרת על ניירות ערך, שירותי מחשוב ושירותי מחקר על ידי אנליסטים. משרדיה ממוקמים בתל אביב.

מבנק הפועלים נמסר בתגובה: "בנק הפועלים בוחן את המשך פעילות פועלים סהר, המספקת שירותים לשוק ההון (קסטודי וברוקראז). הבנק מבצע בחינה של הפעילות, בעקבות מכרזים שביצעו גופים מוסדיים לבחירת שירותי הקסטודי שלהם. התוצאה של מכרזים אלו היא ירידה משמעותית בהיקף ההכנסות בתחום הקסטודי בכלל השוק. הבנק בוחן את האפשרות לספק שירותים אלה לגופים מוסדיים גדולים רק בתוך הבנק כחלק מעבודתו השוטפת (ולא באמצעות חברה חיצונית), שאותם הוא משרת שנים רבות. יצוין, כי בשנת 2017 תרמה פעילות פועלים סהר רווח נקי של 7 מיליון שקל בלבד". עוד הוסיפו כי "הבנק מכבד את העובדים וינהל עימם דיאלוג רציף על מנת למצוא לכולם פתרונות הולמים".

יצויין כי החוק בישראל מחייב חברה שעובדיה התארגנו והגיעו ליציגות לניהול מו"מ קיבוצי עם ארגון העובדים ונציגיהם.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website