עובדי מקדונלד’ס בארה”ב שובתים כדי לקבלן מיגון הולם, וזה עובד

עובדי מקדונלד’ס בארה"ב, המוגדרים כחיוניים ובאים במגע עם הציבור לאורך כל תקופת התפשטות נגיף הקורונה, ממשיכים את מאבקם לקבלת מיגון הולם מפני המגפה ולתנאי עבודה בטוחים. שלוש שביתות שקיימו לאחרונה בערים שונות, מראות כי הלחץ הזה עושה את שלו.

עובדי סניף בסן פרנסיסקו, טוענים כי מנהליהם הורו להם להשתמש בפילטרים של מכונות הקפה בתור מסכות פנים, וכי עובדים שנאלצו להיכנס לבידוד לא קיבלו שכר על תקופה זו. על פי התארגנות ‘נאבקים למען ה-15’ (Fight For 15), הפועל להעלאת שכר המינימום הפדרלי ומלווה את עובדי מקדונלד’ס גם במאבק הנוכחי, אחרי השבתת הסניף, זכו העובדים השעתיים להעלאת שכר בדמות ‘דמי הכרת תודה’.

עובדי מקדולנדס מפגינים באוקלנד, קליפורניה, ארה"ב. 21 באפריל 2020. (AP Photo/Ben Margot)

בשיקגו, עובדי מקדונלד’ס וארגונים שתומכים במאבקם, ערכו הפגנה של מכוניות בדרישה לקבלת מסכות וכפפות. המחאה באה אחרי הגשת תלונה מצד אחד העובדים, לפיה התנאים בסניף בסניף מהווים "סכנה מידית לבריאותנו ולבריאות של עמיתינו לעבודה". עוד טענה התלונה כי  מנהלי הסניף הסתירו את העובדה שאחד העובדים נדבק בנגיף. לפי ‘נאבקים למען ה-15’, אחרי יום אחד של מחאה, סיפקה ההנהלה ציוד מגן הולם.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בלוס אנג’לס, פתחו העובדים בשביתה אחרי שעובד אושפז אחרי שחלה קורונה, ודרשו לקבל  שבועיים ימי מחלה בתשלום עבור תקופת הבידוד וביצוע ניקיון יסודי לסניף. "אנחנו מתים מפחד עבורנו ועבור משפחותינו", אמר בארטולם פרז, אחד מהעובדים השובתים, בהודעה של ‘נאבקים למען ה-15’. השביתה נשאה פרי, והעובדים קיבלו את מבוקשם.

"כל תוספת סיכון, כל בקבוק של נוזל חיטוי או קופסת מסכות, וכל ניקיון יסודי בסניף הוא ניצחון: עבורנו עבור המשפחות שלנו והעבור הקהילות שלנו" כתבה שאדה אנדרוז, עובדת מקדונלד’ס מפלורידה הפעילה ב’נאבקים למען ה-15′, "זו הסיבה לשביתות שלנו וזו הסיבה שלא נוותר".

עוד כתבה כי "אנחנו אחראים לרווחים של מקדונלד’ס. הטבחים, הקופאים ואנשי הניקיון הם אלה שגורמים לסניפים לפעול. המעט שהחברה יכולה לעשות הוא להעניק לנו את ההגנה שאנחנו צריכים".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website