עובדי משרד החוץ לשר: “תפקידנו הוא לא לקושש נדבות”

עובדי משרד החוץ הודיעו לשר כי לא ימלאו אחר החלטת הממשלה, מתחילת השבוע, לגייס כספי תרומות מגורמים פרטיים, לחגיגות יום העצמאות בחו"ל ולאירועים שונים. בהודעת ועד העובדים המדיני של משרד החוץ תקפו את השר ישראל כ"ץ ואמרו כי לא עשה דבר "למען המשרד" ועובדיו על רקע הקיצוץ בתקציב המשרד הפוגע בפעילות הדיפלומטית ובשכר השליחים.

דנה בנבנישתי יו"ר ועד העובדים המדיני במשרד החוץ אמרה לדבר כי "הממשלה הפכה את משרד החוץ לפושט רגל, לא ניתן שיהפכו את עובדיו לפושטי יד. מדינת ישראל זקוקה למשרד חוץ חזק ומוביל אל מול האתגרים האדירים בזירה הבינ"ל , לשם כך נדרש תקציב". בנבנישתי בדבריה מאשימה את הממשלה כי זו מדיניות מכוונת לחסל את המשרד: "המשך התעלמותם של שרי ממשלת ישראל, ובראשם ראש הממשלה ושר החוץ,  ממצבו החמור של המשרד תוביל אותנו למצב שבו לא יישאר לישראל שירות חוץ. את ההסבר על כך הם ידרשו לתת לציבור הרחב".

"כנראה שהתבלבלת", נכתב בחשבון הטוויטר של ועד העובדי לשר כ"ץ, "אחרי שנה בתפקיד עליך לדעת שהתפקיד שלנו – השליחים והדיפלומטים במשרד עליו אתה ממונה – הוא ליישם את מדיניות החוץ של ישראל, לא לקושש כספים אצל נדבנים על מנת לבצע את פעילותנו" אמרו העובדים והוסיפו: "אולי במקום לעזור למשרד האוצר לרסק את המשרד עליו אתה אמון, תעזור לנו להציל במשהו את מדיניות החוץ של ישראל?"

העובדים כתבו כי גמרו "לשתוק" וכי הוציאו הנחיה "להפסיק את המהלך הבזוי הזה של קיבוץ נדבות". "אם אין שר שיעזור לנו וישמור על כבודה של  המדינה, שמתהדרת בכלכלתה המשגשגת ובחברותה ב-OECD, אנחנו צריכים למנוע את ביזוי המדינה ושליחיה" נכתב בהודעה.​

ממשרד החוץ נמסר: "הודעת ועד העובדים המדיני של משרד החוץ כנגד שר החוץ והנהלת המשרד על רקע מדיניות גיוס התרומות, לא תורמת למטרה המשותפת של שר החוץ, מנכל המשרד והעובדים עצמם להשגת הכלים המתאמים לביצוע משימות משרד החוץ תוך הבטחת תנאי העבודה של העובדים.

"החלטת הממשלה נשענת על תקדימי עבר בהם פעל המשרד לגיוס תרומות ויצירת שותפויות ועל מודל דומה המקובל במדינות רבות בעולם. היא נועדה לתת כלי נוסף לדיפלומטים בנציגויות.

"שר החוץ, המנכ"ל והנהלת המשרד ימשיכו לעשות ככל יכולתם לחיזוק משרד החוץ ושירות החוץ הישראלי."

Leave a Reply

Name *
Email *
Website