עובדי נמל אשדוד יתרמו ממכסת ימי החופשה שלהם לחבריהם לעבודה שהוצאו לחופשה

ההסתדרות, ועדי העובדים בנמל אשדוד והנהלת החברה חתמו על הסכם מיוחד, לפיו עובדים שהמשיכו לעבוד בתקופה הנוכחית יתרמו ממכסת ימי החופשה שלהם לטובת עובדים שהוצאו לחופשה בשל משבר הקורונה.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר: "הסכם זה, והסכמים דומים שנחתמו בתקופה האחרונה בהסתדרות, הם הדוגמה לכך שבאמצעות הידברות וסולידריות ניתן לסייע, הן לעובדים והן למעסיקים, בשעה קשה זאת שבה שרוי המשק. אני מודה לעובדי נמל אשדוד, אשר עובדים לילות כימים, בעתות חירום ובימי שגרה, כדי שהסחורות ימשיכו להיכנס לישראל, לצד המשך פעילות הייצוא שמניעה את הכלכלה הישראלית".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד (צילום: אגף הדוברות בהסתדרות)

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, הוסיף: "בימים אלו, ערבות הדדית היא ערך עליון. אני גאה בוועדי העובדים ובהנהלת החברה, ששילבו ידיים בכדי לסייע לעובדים שאולצו לצאת לחופשה ובכך מצבם הכלכלי הורע".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי תקנות שעת חירום שנחתמו לפני מספר שבועות, עובדי המגזר הציבורי, בהם עובדי נמל אשדוד, נדרשו לצאת לחופשה בת כ-14 יום, על חשבון מכסת ימי החופשה שלהם. בנמל אשדוד, הוצאו 75 עובדים לחופשה כזאת.

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, ארכיון. (צילום: דוברות ההסתדרות)

על פי ההסכם המיוחד, כל עובד שהמשיך לעבוד יתרום חצי יום ממכסת ימי החופשה שלו, כמחווה סולידרית עם העובדים שהוצאו לחופשה. כתוצאה מכך, לעובדים שנדרשו לצאת לחופשה יקוזזו עד 50% מהמכסה שנוצלה.

ההסכם חל גם על עובדים המועסקים בחוזה אישי, ואינם חלק מההסכם הקיבוצי בנמל, אך לא יחול על עובדים שמכסת ימי החופשה השנתית שלהם קטנה, ועומדת על פחות מחמישה ימים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website