עובדי פלאפון נגד בזק: יפסיקו לשתף פעולה עם איחוד חברות הבת

ועד עובדי פלאפון ערך הבוקר (ראשון) אספת עובדים גדולה בלובי בניין ורד ברמת גן, בו הודיע כי העובדים ינתקו מגע מהמהלכים החד צדדיים של קבוצת בזק לאיחוד חברות הבת, על רקע התנהלות חד צדדית.

"הנהלת פלאפון מנסה לכפות עלינו מהלכים חד צדדים שיובילו ליצירת מציאות מסוכנת שתפגע בנו כבר בטווח הקצר" אמר יו"ר הוועד יחיאל שמן, "עובדי פלאפון  ללא יוצא מן הכלל מפסיקים מהיום כל שיתוף פעולה עם ההנהלה בכל הנוגע לאיחוד פעילות וסינרגיה עם חברות הבנות בקבוצת בזק. לא יתקיימו פגישות עבודה וצוותי חשיבה עם עובדים מהחברות האחרות, לא יסופק ציוד או מענה לחברות  ואין לבצע כל פעולה של שירות, תיקון, מכירה ואספקה הקשורה באיחוד הפעילויות או החברות, הן לגורמים בתוך החברה והן לגורמים מחוצה לה".

כבר בשעות הבוקר שלח שמן איגרת לעובדים ובה ציין כי בחודשים האחרונים עד הוועד לשינויים רבים בחברה ובקבוצה, במסגרתם מתבצעים בשטח מהלכים של איחוד פעילויות בין פלאפון לחברות הבנות הנוספות של בזק (בזק בינלאומי ויס). "אין ספק שכבר היום אנו מרגישים את ההשפעה של השינויים הללו, וברור לכולנו שלשינויים אלו יהיו השלכות משמעותיות על כולנו גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך", כתב.

עוד הוסיף כי "למרות ניסיונות כנים שלנו להיכנס עם ההנהלה למסלול של משא ומתן והידברות הן בנושאים אלו והן לחידוש ההסכם הקיבוצי, גילינו לצערנו, פעם אחר פעם כי ההנהלה אינה עומדת בהסכמים ומנסה לכפות עלינו באופן חד-צדדי מציאות מסוכנת שתפגע בעובדי פלאפון ואיננו יכולים להסכים איתה".

נזכיר כי באספות עובדים קודמות הבהיר שמן כי הוועד לא דוחה מקדמית את רעיון האיחוד, אך דרש כי כל שינוי יעשה מתוך הידברות והסכמה עם נציגות העובדים, ותוך הגנה על זכויותיהם.

לסיום קרא שמן באיגרת להנהלת החברה "לשבת איתנו למשא ומתן אמיתי ואינטנסיבי בכל הנושאים שעל הפרק, כולל לחידוש ההסכם הקיבוצי שיגיע לסיומו בסוף השנה ומודיע שעד שלא נגיע להסכמות , לא נשתף פעולה עם כל צעד המקדם את איחוד הפעילויות והחברות".

בקבוצת בזק בחרו שלא להגיב, מחברת פלאפון טרם התקבלה תגובה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website