עובד במחסן סופר ‘רמי לוי’ בבת ים נהרג מקריסת מעלון

עובד במחסן של רשת הסופרמרקטים ‘רמי לוי- שיווק השקמה’ בבת ים, נהרג הבוקר (שישי) בתאונת עבודה. כוחות מד"א שהגיעו למקום מסרו כי ככל הנראה העובד נפגע ממעלון שקרס במחסן הסופר. ההרוג הוא מהגר עבודה מהודו בשנות הארבעים לחייו.

התאונה אירעה בסביבות השעה 08:54 ברחוב העמל בעיר. כוחות מד"א שהגיעו למקום העניקו לעובד שנפגע קשה טיפול רפואי, ולאחר מאמצי החייאה קבעו את מותו במקום. "כשהגענו למקום ראינו מעלון הפוך, ובסמוך שכב גבר כבן 43 מחוסר הכרה עם חבלה קשה בראשו", סיפרו חובש בכיר על אופנוע מד"א חגי נתני ופרמדיקית מד"א יערית אורן, "הוא היה ללא דופק וללא נשימה, הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה, שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

משטרת מחוז איילון פתחה בחקירת נסיבות האירוע, והועבר דיווח כמקובל לנציגי משרד העבודה והרווחה.

בארגון ‘קו לעובד’ מציינים כי בשנה האחרונה הטיל מינהל הבטיחות במשרד העבודה שלושה צווי בטיחות בסניפים של רשת חנויות רמי לוי. הצווים עסקו בהפרות להוראות בטיחות שעניינן מכונות הרמה ושימוש בציוד מגן.

עוד נמסר מארגון קו לעובד: "עובדים היוצאים לעבודה אמורים לחזור לביתם בשלום. זוהי זכות אלמנטרית של כל אחד ואחת מאתנו, וזוהי חובתם של מעסיקים לספק מקומות עבודה בטיחותיים, להדריך את עובדיהם בדבר כללי הבטיחות עליהם לקיים, כמו גם לפקח על קיום אותם כללים.
"לצערנו, מתחילת השנה גבו תאונות עבודה חייהם של 6 עובדים, מתוכם 3 עובדים מענף הבנין, עובד מתחום התעשיה, עובד מתחום החקלאות ועובד מתחום המסחר והשירותים. הקורבנות באותן תאונות הם מקבוצות העובדים המוחלשות ביותר במשק: 2 עובדים ערבים אזרחי המדינה, 2 עובדים פלסטינים תושבי הרשות ו-2 עובדים זרים. אלו הן הקבוצות שמשלמות את המחיר הכבד ביותר של ההפקרות הבטיחותית שמאפיינת מקומות עבודה רבים וענפים מסוימים."

תגובת רמי לוי לא התקבלה עד לפרסום הכתבה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website