עובד נמל אשדוד נפטר מפצעיו לאחר שנפגע מגליל פלדה בעת פריקת אנייה

עובד נמל אשדוד נפטר הלילה (חמישי) מפצעיו לאחר שאתמול נפגע בעת פריקת אניית מטען כללית. העובד, דוד טטרואשוילי, בן 46, תושב אשדוד ואב לשלושה, עבד בתפקיד סוור בנמל. הוא ההרוג השישי בתאונות עבודה מאז תחילת שנת 2020. הוא יובא למנוחות היום בשעה 14:30 בבית העלמין באשדוד.

התאונה ארעה בעת שטטרואשוילי עבד בבטן האניה. מסיבה שעדיין נחקרת, גליל פלדה במשקל של טונות התנתק מהמנוף ופגע בו. מנמל אשדוד נמסר כי החברה משתתפת בצערה העמוק של משפחתו. "מנכ"ל החברה הורה על הפסקת העבודה באניה והקמה מידית של ועדה לבדיקת נסיבות התאונה, תוך קבלת הנחיות מאגף הבטיחות במשרד העבודה".

האירוע התרחש בסביבות השעה 11:40. העובד הובא לחבירה עם צוותי מד"א סמוך לנמל, כשהוא במצב אנוש. הוא פונה לבית החולים אסותא באשדוד. פראמדיקית מד״א מרין אטיאס, סיפרה: ״כשהגענו למקום ראינו גבר מחוסר הכרה, עם חבלה רב מערכתית. סיפרו לנו שהוא נפגע מחפץ כבד שנפל עליו בזמן עבודה. הענקנו לו טיפול רפואי מתקדם, במהלך הטיפול הרפואי מצבו הידרדר וביצענו בו פעולות החייאה, תוך כדי הפינוי לבית החולים, כשמצבו אנוש״.  בבית החולים אסותא נותח טטרואשוילי, והרופאים נאבקו על חייו, אולם לאחר הניתוח הועבר ליחידת הטיפול הנמרץ ושם נפטר.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"למרבה הצער והכעס מותו הטרגי של דוד טטראשוילי ז"ל הוא אסון שהסכנה להתרחשותו היתה ידועה היטב" מסרה ד"ר הדס תגרי, מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה, בעקבות האירוע. זאת "נוכח סדרת אירועי הבטיחות החמורים של נפילת מכולות מגובה בנמל אשדוד בחודש שעבר והתאונה הקטלנית בה נהרגה אילנית טקלה ז"ל, לאחר שנדרסה על ידי משאית במהלך עבודתה כבודקת מטענים לפני מחצית השנה בלבד. אלו מעלים תהייה קשה האם נערכו בירורי בטיחות מקיפים על ידי חברת נמל אשדוד ועל ידי מנהל הבטיחות התעסוקתית במשרד העבודה והרווחה לאחר האירועים הקודמים, ואילו אמצעי בטיחות ננקטו כדי למנוע את הישנות התרחשותם של אירועי בטיחות."  תגרי ציינה גם כי חמש מתוך שש תאונות שארעו מתחילת השנה התרחשו בענפי התעשייה, השירותים והמסחר. בענפים אלו מספר תאונות העבודה הקטלניות הוכפל ואף יותר תוך שנתיים, מ-18 תאונות בשנת 2017 ל-39 תאונות בשנת 2019, "דבר המצביע על הפקרת בטיחותם של עובדים אלה", הוסיפה וקראה למנהל הבטיחות התעסוקתית "להגביר לאלתר את מאמצי הפיקוח והאכיפה על בטיחותם של העובדים בענפים אלה".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website