עו”ד אפי נוה הודיע כי הוא מתפטר מתפקידו כיו”ר לשכת עורכי הדין

יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נוה הודיע היום (חמישי) כי הוא מתפטר מתפקידו. "אני מודיע בזה על התפטרותי מתפקידי כראש לשכת עורכי הדין. החלטתי לעשות כן הואיל והלשכה חשובה ויקרה לי עד מאוד. אינני רוצה שענייני האישי – שאני מניח יסתיים במהרה – יפגע בפעילותה החשובה של הלשכה". הדברים נאמרו לאחר ששלושה מחברי לשכה אחרים התפטרו במחאה וכאשר אישי ציבור שונים קוראים להתפטרותו.

הארכת מעצרו של אפי נוה בבית משפט השלום בתל אביב קרדיט (צילום: ראובן קסטרו)

נוה הוסיף כי הוא "מודה לכל חבריי וידידיי על הדרך המשותפת שעברנו ומאחל הצלחה למי שיבוא במקומי". ביום ראשון הקרוב צפויה היתה להתכנס המועצה הארצית של הוועדה לדיון בנושא, היות ונוה סירב להתפטר עד כה.

נוה נחקר היום (חמישי) בשנית במשרדי להב 433. אתמול, נחקר נוה במשך שעות ארוכות בפרשת מינוי השופטים שלא כדין, בה הוא החשוד המרכזי. בסיום חקירתו אמש, הובא נוה לבית המשפט השלום בתל אביב, שם ביקשה המשטרה לעצור אותו למשך שלושה ימים. השופט עלאא מסארווה הורה לשחרר את נוה למעצר בית בתנאים מגבילים למשך שמונה ימים.

כזכור, אתמול הותר לפרסום כי נוה הינו החשוד המרכזי בפרשה משפטית חמורה אותה חוקרת המשטרה מזה מספר שבועות, ובמרכזה – חשד לביצוע עבירות מתחום טוהר המידות. נוה חשוד כי ניצל את תפקידו כיו"ר לשכת עורכי הדין ואת יכולת השפעתו על תהליכי מינוי שופטים, כדי למנות שופטת שלום עמה ניהל קשר מיני, וכי ניסה להביא למינוי של שופט שלום למחוזי, בזמן שקיים קשר מיני עם עורכת דין הנשואה לו, ופועלת בלשכה.

אתמול נחקרה גם שופטת השלום ועורכת הדין המעורבות. בסיום חקירתן, שוחררו השופטת ועורכת הדין בתנאים מגבילים, לרבות מעצר בית למשך חמישה ימים. המשטרה הבהירה כי השופט הנשוי לעורכת הדין אינו חשוד בביצוע עבירה.

במסגרת החקירה נגבו עדויות פתוחות משלושה מחברי הוועדה למינוי שופטים, ביניהם ח"כ נורית קורן (הליכוד). קורן מסרה עם סיום מתן העדות כי "לאור הפרשה הנוגעת למינוי שופטים, הגעתי היום למתן עדות אך לא היה לי מה להוסיף לחקירה המתנהלת. אני סמוכה ובטוחה כי גורמי החקירה יעשו את עבודתם נאמנה למען אמון הציבור במערכת המשפטית. בנוסף, פשטו שוטרי להב 433 אתמול על משרדי לשכת עורכי הדין, כמו גם על זירות נוספות.

לפי שעה, המשטרה לא מאמינה כי קיימים חשדות למינויho בלתי עניינים של שופטים נוספים או שופטות נוספות. על יתר פרטי החקירה, כמו גם על יתר שמות המעורבים, מוטל עדיין צו איסור פרסום.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website