“עושים את זה בסטייל”: בית הלוחם ת”א העפילה לרבע גמר יורוליג 3

קבוצת בית הלוחם תל אביב בכדורסל כיסאות גלגלים העפילה לרבע הגמר של טורניר יורוליג 3, שייערך בחודש אפריל, זאת אחרי שסיימה במקום השני בשלב הבתים שנערך בסוף השבוע האחרון. הכדורסלנים מתל אביב ניצחו שלושה משחקים, אך הפסידו בקרב על ראשות הבית. אלון דור און, אחד המצטיינים בשלב הבתים, נבחר לחמישיית הטורניר.  בית הלוחם חיפה שהשתתפה בשלב הבתים של יורוליג 1 הפסידה את כל משחקיה, וסיימה במקום האחרון.

בית הלוחם תל אביב בשלב הבתים של יורוליג 3 בכדורסל בכיסאות גלגלים. (צילום: ההתאחדות לספורט נכים)

במשחק הראשון בשלב הבתים, ניצחה בית הלוחם ת"א את לניון הצרפתית בתוצאה 79:52. במשחקם השני ביום שישי, הפסידו שחקני ת"א לקבוצה המארחת מבוסניה – באנג’ה לוקה – בתוצאה 76:84. ביום שבת חזרו הישראלים למסלול הניצחונות מול אונלי פרינדס ההולנדית בתוצאה 76:66, ובמשחקם האחרון בשלב הבתים ניצחו שחקני בית הלוחם ת"א את קבוצת ספור קלובו הטורקית בתוצאה 79:72.

לעומת ההצלחה של הנציגה מת"א, בית הלוחם חיפה לא הצליחה לנצח במהלך הטורניר שנערך בשוויץ, והפסידה את כל ארבעת משחקיה בשלב הבתים. חיפה הפסידה לקבוצות משוויץ,גרמניה, איטליה ובריטניה וסיימה באכזבה את העונה האירופית שלה.

אלון דור-און קפטן בית הלוחם ת"א אמר בסיכום הטורניר כי "כל כך הרבה דברים קרו ביומיים-שלושה האחרונים. העפלנו לשלב בית הגמר של היורוקאפ האירופי. הקבוצה שלנו, בית הלוחם תל אביב היא נבחרת של צעירים רעבים ו-ותיקים מנוסים שטרפה את הפרקט וניצחה קבוצות מצרפת, הולנד וטורקיה, הפסדנו לקבוצה המארחת ששיחקה מצוין נגדנו. באופן אישי סיימתי בחמישיית הטורניר שזהו כבוד גדול ודוגמה לצעירים לאן אפשר לשאוף".

אלון דור און, בית הלוחם תל אביב. (באדיבות המצולם)

"ארבעה משחקים – 160 דקות רצופות אתגרים, מחשבה, עמידה בלחצים וביצועים ספורטיביים מתוך 26 שעות שמאתגרות כל שריר ומשחררות יזע, דם ודמעות, של אושר במקרה הזה, עם כל הצלחה והגשמת חלום נוסף" הוסיף, " ספורטאים צעירים, נכי צה"ל ותאונות דרכים, מייצגים את ישראל במדינה פחות ידידותית לעם היושב בציון, ועושים את זה בסטייל עם לחימה ומשחק קבוצתי וסגל עמוק וצעירים שמתגלים כשחקנים בוגרים שמבינים את גודל המעמד ומעלים רמה".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website