עושים סדר בבלגן: באיזה כיתות ילמדו? כמה ימים בשבוע? והאם ייפתחו חטיבות הביניים?

מערכת החינוך חוזרת בהדרגתיות לשגרה כשלכל קבוצת גיל מתווה משלה ומערכת אילוצים: מגבלת גודל הכיתות, לחץ הבגרויות, חוסר הסכמה בין הרשויות, דרישות ההורים, המורים ומשרד החינוך ועוד. להלן תמונת המצב עדכנית.

פעוטונים ומשפחתונים

הפעוטונים ימשיכו לפעול לאורך כל השבוע במסגרת מותאמת להנחיות משרד הבריאות. הם יישארו פתוחים 5 ימים בשבוע, אך במכסה מוגבלת ל-17 ילדים בלבד. לאור מחאת ההורים, פנה שר הרווחה אופיר אקוניס למשרד הבריאות בדרישה להגדיל את הקבוצות ל-21 ילדים ולפתוח את כל הפעוטונים באופן מלא עד יום ראשון ה-24 במאי.

גני ילדים

הגנים ימשיכו לפעול במתכונת ״הקפסולות״. חצי מילדי הגן בימים ראשון עד שלישי, וחצי מרביעי עד שישי. עדיין לא פורסם תאריך החזרה לפעילות מלאה. השבוע נפתחו הצהרונים ברוב חלקי הארץ לפי המתווה שהוסכם בין משרדי האוצר, החינוך, הסתדרות המורים והרשויות המקומיות. הצהרונים יפעלו בכל הגנים ובתי הספר היסודיים בכל הרשויות המקומיות לילדים בגילאי 3 עד 8.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בתי ספר יסודיים

תלמידי כיתות א’ עד ג’ לומדים במתכונת מצומצמת של 5 ימים בשבוע בקבוצות קטנות עם אפשרות לצהרון עד השעה 16:00.

כיתות ד’ עד ו’ יחזרו ביום ראשון (17.5) לראשונה ללימודים. הם ילמדו יומיים בשבוע, עד 20 תלמידים בכיתה. ביתר הימים ילמדו תלמידי ד’-ו’ בלמידה מרחוק. החלוקה הלימודית תתבצע על ידי הצוותים החינוכיים על-פי צרכי התלמידים ויכולות בתי הספר.

תלמידים בבית ספר עם החזרה ללימודים אחרי הסגר. 3 במאי. (צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש90)

חטיבות ביניים

בחטיבות הביניים (כיתות ז’ עד ט’) הלימודים יתקיימו החל מיום ראשון (17.5) במשך יומיים עד שלושה בשבוע, בכיתות של עד 20 תלמידים. המורים והתלמידים לא יהיו מחוייבים במסכה.

בבתי הספר השש-שנתיים (ז’ עד י"ב) הלימודים יתקיימו לא יותר מיומיים בשבוע בבית הספר, ובשאר הזמן בלמידה מרחוק.

ראשי השלטון המקומי הודיעו בתחילת השבוע לראש הממשלה שלא יוציאו לפועל את מתווה החזרה ללימודים לתלמידי כיתות ד’-י’. יו״ר מרכז השלטון המקומי אמר: "הילדים הם לא שפני ניסיון. ההורים מחפשים פתרונות אמיתיים ואלה שהוצעו לא מספקים". גם הנהגת ההורים הארצית קראה להורים לא לשלוח את ילדיהם לבית הספר עד שיוצע מתווה מוסכם לחזרה מלאה לשגרה.

תיכון

תלמידי כיתות י’ יחזרו ללמוד לראשונה ביום ראשון (17.5) בהתאם למתכונת תלמידי ז’ עד ט’ בחטיבות הביניים.

תלמידי י"א ו-י"ב ימשיכו במתכונת הלימודים המורחבת שתאפשר את הגדלת שעות השהייה בבית הספר. הצוותים החינוכיים יחליטו בכל בית ספר על המתכונת כדי לאפשר לתלמידים להתכונן לבחינות הבגרות ולהשלים פערים. מערך ההכנות לבגרויות ישולב גם הוא עם למידה מרחוק.

תלמידי תיכון במבחן. ארכיון. (צילום: הדס פרוש/פלאש90)

 

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website