עימותים אלימים בין שוטרים ומפגינים במחאה על מותו של אהוביה סנדק

מאות מפגינים מוחים הערב (שבת) בירושלים על מותו של אהוביה סנדק, שנהרג כשרכבו התהפך במהלך מרדף משטרתי שהתנהל אחריו ואחר חבריו, בחשד ליידוי אבנים. עימותים אלימים התפתחו בין המשטרה למפגינים, וציר גולדה מאיר נחסם לתנועה בין צומת בגין וצומת האדמו"רים.

על פי הודעת המשטרה, שבעה  שוטרים נפצעו עד כה מיידוי אבנים וחפצים שונים מצד המפגינים. 14 מפגינים נעצרו בגין הפרת הסדר הציבורי.

(צילום: דוברות המשטרה)

מהמשטרה נמסר כי כוחות המשטרה ממשיכים לנסות לשמור על הסדר במקום "בעקבות התפרעותם האלימה של מאות מפגינים שממשיכים ביידוי אבנים וחפצים לעבר השוטרים, גרימת נזק לניידות משטרה וחסימת צומת הכניסה להר חוצבים".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ביום חמישי האחרון, הפגינו עשרות בני אדם בגשר המיתרים בירושלים בעקבות מותו של סנדק. גם בהפגנה זו התעמתו המפגינים והשוטרים במקום, וכ-20 מפגינים שניסו לחסום את צירי התנועה בכניסה לעיר נעצרו.

בשבוע שעבר ניסו חשודים להצית מבנה משטרתי ביישוב חשמונאים שליד מודיעין במחאה על האירוע. הם ריססו במקום כתובות גרפיטי ואיימו: "ד"ש מאהוביה, ימ"ר ש"י הרוצחים אתם על הכוונת שלנו".

יממה קודם לכן נרשם מקרה דומה, בו ניידות משטרה ומג"ב הושחתו כשכתובות גרפיטי רוססו עליהן בנחל שורק. כמו כן, צמיגי הניידות נוקבו ושמשות הרכבים נופצו. המשטרה פתחה בחקירת האירוע ומסרה כי כל הכיוונים נבדקים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website