עימותים ומעצרים בהפגנה נגד נאום נתניהו בנצרת

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (רביעי) סיור בנצרת, במהלכו נשא נאום בבניין העירייה. בנאומו הודה נתניהו לראש העיר עלי סלאם, וטען כי אמירתו המפורסמת מיום הבחירות ב-2015, כי "הערבים נוהרים לקלפיות" הוצאה מהקשרה, וכוונה כנגד הצבעה לרשימה המשותפת, ולא כנגד זכותם של אזרחי ישראל הערבים להצביע.

ח"כ סודנוס סאלח (הרשימה המשותפת) מעוכבת על ידי שוטרים במהלך ההפגנה בנצרת, 13 בינואר 2021 (צילום: מוחמד חליליה)

נתניהו הביע הערכה לעובדי מערכת הבריאות הערבים וציין כי "זוהי הזדמנות להתחיל עידן חדש לכולנו, זוהי הזדמנות להתחיל עידן של כבוד ושל שוויון. הסכמי השלום שהבאתי עם מדינות ערב יביאו עוד הרבה השקעות שיטיבו עם כל אזרחי ישראל, ובראש ובראשונה עם החברה הערבית. מי שטוען שנזכרנו בציבור הערבי רק לקראת הבחירות או שהוא משקר או שהוא לא יודע את העובדות".

לקראת סיור נתניהו בעיר, קיימו תושבים הפגנה בהשתתפות חברי כנסת מהרשימה המשותפת. משתתפים בהפגנה טענו לאלימות מצד המשטרה, שהאשימה את המפגינים בהפרעה להקמת מחסומי האבטחה לקראת ביקור ראש הממשלה. לפחות עשרה בני אדם נעצרו במהלך ההפגנה, בהם חברת הכנסת סודנוס סאלח (הרשימה המשותפת).
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת: "לפני הגעת נתניהו המשטרה מנקה את נצרת משרידים של דמוקרטיה. מפעילים אלימות על מפגינים וגוררים חברי כנסת ועיתונאים. נתניהו עוד לא פתח את הפה ומיד הזכיר לכולם שהאיום המיידי ביותר על האזרחים הערבים הוא המשך כהונתו".

דוברות המשטרה (עמקים) : "טרם הגעתו של רוה"מ לביקור בעיר נצרת, החלה מחאה של עשרות תושבים במקום, המוחים מנעו מהשוטרים להקים את מחסומי האבטחה לביקור, לא נענו לקריאות השוטרים והחלו להתעמת עם השוטרים. 10 עוכבו לתחנת המשטרה והביקור מתקיים כסדרו כמו גם המחאה שמתקיימת אף היא".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website