עיצומים במשרד החוץ: לא יטפלו בקלפיות עובדי המדינה בחו”ל

ועד העובדים של משרד החוץ הודיע היום (חמישי) כי הוא מקפיא את הטיפול בקלפיות הישראלים שהצביעו בחו"ל, וזאת בתגובה, לטענתם, למהלך חד צדדי של האוצר שיפגע במשכורותיהם. מדובר בקולותיהם של העובדים בשירות המדינה הנמצאים כעת בחו"ל, שאמורים להיות מוחזקים עד למועד ספירת הקולות בסוף יום הבחירות.

מהוועד נמסר כי "אלפי מעטפות הצבעה ננעלו במחסן וזאת עד להפסקת הניסיון של האוצר להמציא נהלים ותקנוני עבודה מוזרים ובלתי ריאליים". לטעתנם, הוציא האוצר הנחיה לקזז רטרואקטיבית תשלומי ייצוג שניתנו לעובדים בניגוד להסכמות עימם. "אנו קוראים לראש הממשלה, לשר האוצר, לשר החוץ וליו"ר הכנסת להכנס לעובי הקורה ולממש התחייבויות שניתנו לעובדי שרות החוץ של מדינת ישראל".

בעקבות העיצומים, פנה משרד החוץ לפרקליטות לצורך הגשת צו מניעה. במשרד הוסיפו כי צעד זה מיועד למנוע מחברי הוועד או כל גורם אחר מטעמם המעכב את העברת הקלפיות לתעודתן מביצוע עבירה פלילית עליה יצטרכו לתת את הדין.

לפני כשבוע הצביעו עובדי מדינת ישראל ונציגי המוסדות הלאומיים המשרתים בחו"ל ב-96 נציגיות ישראל ברחבי העולם. בבחירות אלו היו 5,137 בעלי זכות בחירה, ולפי ועדת הבחירות המרכזית אחוז ההצבעה בבחירות עמד על 76%.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website