“על סף סיום”

פרקליטת מיסוי וכלכלה, ליאת בן ארי, ממליצה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואת מו"ל ידיעות אחרונות, ארנון (נוני) מוזס בגין שוחד, כך פורסם אמש (שלישי) בערוץ 10. בעבר התבטאה בן ארי בפורומים סגורים וציינה כי גם בתיק 2000 יועמד נתניהו לדין בגין שוחד. הדיווח על ההמלצה של בן ארי הגיע שעות ספורות לאחר דיווח בגלובס לפיו מנדלבליט הקים צוות מיוחד נוסף לזה של בן ארי, לבחינת התיקים. על פי הערכות, גורמים בפרקליטות חששו שהקמת הצוות הנוסף ימסמס את ההמלצה המתגבשת של בן ארי.

בתוך כך, נראה כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החל לקבץ את הצוות שיקבל את ההחלטות בתיקי החקירה של ראש הממשלה בנימין נתניהו. ביום שני השבוע התייחס היועמ"ש לנושא, ואמר כי הוא פועל לקבל החלטות במהירות האפשרית, ואף העריך כי חקירת המשטרה בתיק 4000 (‘פרשת בזק-וואלה’) נמצאת "על סף סיום".

בתחילת השבוע נחשף כי חלה התקדמות בהליכים המשפטיים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. פרקליטות מיסוי וכלכלה, בראשות בן ארי שהמליצה לניצן להעמיד את ראש הממשלה לדין בתיק 1000, סיימה את הכנת חוות דעתה בתיק 1000 – תיק המתנות, ובתיק 2000 – שיחות נתניהו-מוזס, והעבירה אותן לפרקליט המדינה שי ניצן.

בקרוב תפרסם המשטרה את המלצותיה בעניין תיק 4000, וגם בו היא צפויה להמליץ להעמיד לדין את נתניהו באשמת שוחד. אביחי מנדלבליט יקבל החלטה על שלושת התיקים יחד.

מטעם ראש הממשלה נמסר בתגובה: "זה לא מפתיע, המסקנות הללו כבר נקבעו והודלפו עוד לפני החקירה הראשונה של ראש הממשלה נתניהו. מה שכן מפתיע, שמשום מה עדיין לא חוקרים עשרות שרים וחברי כנסת, ובראשם יאיר לפיד שנפגש בחשאי עשרות פעמים עם נוני מוזס, על כך שפעלו לסגור את ‘ישראל היום’ וקיבלו בתמורה סיקור מלטף מ’ידיעות אחרונות’ ו- ynet. דווקא היה זה ראש הממשלה נתניהו שפעל נגד החוק לסגירת ישראל היום וקבר אותו סופית כשהלך לבחירות. אנו בטוחים שבסוף התהליך תתברר האמת ביחס לראש הממשלה – שאין כלום".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website