“עצמאות זה יותר מחג” העצמאים ממשיכים במחאתם גם במהלך יום העצמאות

הארץ התקשטה דגלים אבל העצמאים ממשיכים במחאתם. היום הם השיקו מחאת פייסבוק תחת הכותרת "עצמאות זה יותר מחג", במסגרתה הם מוחים על הסיוע המועט להם זוכים העצמאים מהממשלה מאז תחילת משבר הקורונה. יוזמי הקמפיין מזמינים משפחות להצטלם ביחד במהלך החג עם שלט עליו נכתב: "עצמאות זה יותר מחג". ולהעלות את התמונה לפייסבוק. המארגנים קוראים לעצמאים ולעובדים להצטרף אליהם "אם זה כי אתם עצמאים שפרנסתם נפגעה או שכירים שרוצים להצטרף ולתמוך בקריאה שלנו!".

איילת בקמפיין עצמאות זה יותר מחג של העצמאיים (קרדיט: איילת זיק)

"רצינו להראות את הפנים מאחורי 600,000 העצמאים שצריכים להמציא דרכים להתקיים בתקופה הזאת" אומרת אחת מיוזמות המחאה, לנה דה-לו, שעובדת כדולה עצמאית. "העצמאים נמצאים ממש במצוקה כלכלית, אנחנו מרגישים שהמדינה נטשה אותנו במשבר הזה. מתקרב יום העצמאות, ואנחנו חושבים שלא זו הייתה הכוונה כשהקימו את המדינה הזאת. אח של סבתא שלי הגיע מאירופה לישראל, והיה נשבר לו הלב אם הוא היה רואה את היחס של הממשלה למה שקורה כאן"

 
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מתחילת המשבר העבירה הממשלה מענק של כ-6,000 ₪ לכל עצמאי בלבד. ארגוני העצמאים נמצאים במאבק בשבועות האחרונים במטרה להגדיל את המענקים ולהקל על קבלת אשראי מהבנקים כדי לשרוד את תקופת הקורונה. בשבוע שעבר אישרה הממשלה מענק סיוע ייעודי לעצמאים שהיקף פעילותם ירד בהיקף של 25% לפחות בחודשים מרץ-יוני. המענק, שיכנס ישירות לחשבון הבנק, יהיה בשיעור של 70% מההכנסה החייבת החודשית הממוצעת, ועד לסכום של 10,500 ₪. עם זאת, המענק טרם הועבר.

שירה בקמפיין עצמאות זה יותר מחג של העצמאיים (קרדיט: איילת זיק)

Leave a Reply

Name *
Email *
Website