עקב עודפי מנות חיסון: מאות תושבי ערד וצפת בכל הגילאים חוסנו לקורונה

מאות תושבי צפת וערד התחסנו היום (שני) לנגיף הקורונה, בלי קשר לגיל או שייכות לקבוצת סיכון. העיריות קראו לתושבים להגיע ולהתחסן במוקדי החיסונים למשך מספר שעות בלבד. הסיבה לחריגה מנוהל התעדוף שנקבע היא צורך לנצל מלאי של חיסונים שתוקפו עמד לפוג, והיא נעשתה באישור משרד הבריאות.

בעיריית צפת אמרו ל’דבר’ כי מאות אנשים הגיעו למוקד החיסונים שמפעיל פיקוד העורף בבית יגאל אלון בעיר, ומיועד לכלל מבוטחי קופות החולים, כדי להתחסן.

בהודעה לתושבים שפרסמה בצהריים עיריית צפת, המוגדרת כעיר אדומה במודל הרמזור, נכתב כי "בתום דיון של ראש העיר שוקי אוחנה מול משרד הבריאות, הושג סיכום כי החיסון היום יינתן לכלל תושבי העיר. אנו קוראים לתושבים להגיע ולהתחסן. רק באמצעות החיסון נוכל לסיים את הסגר ללא מגבלות נוספות אחריו. שימו לב – במטרה להקל על מבצע החיסונים, אין צורך להביא הפניה מרופא ואין צורך בזימון. עליכם להצטייד בתעודת זהות וכרטיס קופת חולים".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בדף הפייסבוק של עיריית ערד נכתב: "כל חברי קופות החולים בערד, גם מתחת לגיל 60 (!), מוזמנים להגיע מיידית ובמשך היום להתחסן ללא זימון וללא קביעת תור. זאת לאור מלאי חיסונים שתוקפם טוב להיום. נצלו את ההזדמנות החד-פעמית כי מחר יוחזר נוהל זימון תורים ומגבלת גיל".

נושא התעדוף בקבלת חיסונים עמד השבוע במוקד השיח הציבורי, בעקבות הכרזת סכסוך עבודה על ידי הסתדרות המורים בדרישה לחיסון צוותי החינוך וההוראה. ועדת מומחים שמינה משרד הבריאות קבעה כי בשלב הראשון יינתן החיסון לעובדי צוותים רפואיים, אנשים מעל גיל 60 והמטפלים שלהם ואנשים עם מחלות רקע שמגבירות את הסיכון למחלת קורונה קשה.

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הדגיש היום בתדרוך לתקשורת כי יש לשמור על סדר התעדוף שנקבע. בשטח, הלוגיסטיקה של מבצע החיסונים יוצרת ‘פרצות’ בהחלטות התעדוף, כדי לא לבזבז מנות חיסון יקרות.

ממשרד הבריאות נמסר כי "מדובר באישור נקודתי משום שנשארו מספר חיסונים ללא דורש וכדי שלא לזרוק אותם, הזמינו תושבים המעוניינים להתחסן."

Leave a Reply

Name *
Email *
Website