עשרות תלמידים והורים הפגינו במחאה על כתובות בתיכון בכפר סבא שעודדו לאונס

הפגנת מחאה נערכה הבוקר (שלישי) בכניסה לשני תיכונים בכפר סבא, זאת בעקבות שלטים וגרפיטי שרוססו על ידי תלמידים ועודדו כביכול אונס. בשלטים שרוססו באחד התיכונים נכתב: "אין יודניקית שלא נותנת, אין י"בניק שלא מקבל", בעוד שבתיכון השני הוכן שלט בו נכתב: "איה נאפה – 12, אילת – 30, בני י"ב – 100". השלטים נחשפו אתמול בגל"צ על-ידי הדס שטייף.

להפגנה שהתקיימה בהובלת הנהגת ההורים בכניסה לתיכונים "רבין" ו-"כצנלסון" בכפר סבא הגיעו הבוקר תלמידים, תלמידות והוריהם שקראו "שתיקה לא שווה הסכמה, שתיקה = שיתוק", "לא זה לא" ו-"טיפול שורש ולא השעיה".

מחאה נגד הכתובות שעודדו לאונס בתיכונים בכפר סבא (צילום: נדב מירבך)

יו"ר הנהגת ההורים בעיר אמר בהפגנה: "הכל מתחיל מהבית. עלינו למתוח את הקו בצורה נחרצת ולומר – לא בבית ספרנו. זה מתחיל בבירור מקיף שנעשה ומאמין שגם בענישה ראויה. בסופו של דבר, אנחנו חייבים לחינוך מהיסוד, ליחס שיוויוני בין המגדרים ולמיניות בריאה ומכבדת. יש כאן בעיה מערכתית".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אתמול פרסם ראש העיר כפר סבא, רפי סער, פוסט בו גינה את המעשה. "מדובר בהתנהגות מבזה, חורגת כל טעם טוב, התנהגות ללא מחשבה. לא מדובר בשלט, חשוב לי להבהיר לכם! מדובר בחוסר יכולת להבחין בגבולות, בדיוק מה שקרה במקרים האחרונים שחווינו ברחבי הארץ. הטיפול החינוכי המורכב ימשיך לאורך השנה כולה".

יו"ר נעמת, חגית פאר, קראה להחיל חינוך לשוויון מגדרי כבר החל מהגיל הרך ועד כיתה י"ב – "בהתאם להצעת החוק של נעמת שתקועה במסדרונות הכנסת כי תמיד יש דברים חשובים יותר".​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website