עשרים שמורות טבע וגנים לאומיים ייפתחו מחר (ד’) לציבור

עשרים שמורות טבע וגנים לאומיים ייפתחו מחר (רביעי) לציבור המטיילים, כחלק מהקלת ההגבלות על התנועה. ברשות הטבע והגנים ציינו כי הכניסה לאתרים תתבצע בהתאם להנחיות משרד הבריאות ותתאפשר רק באמצעות הזמנת מקום ותשלום מראש במערכת רישום שהוקמה במיוחד באתר האינטרנט של שלה. מערכת ההזמנות תפתח במהלך היום, כדי להימנע מועמסים, ולעמוד בהנחיות הריחוק החברתי (לאתר ההזמנות לחצו כאן).

בין האתרים שייפתחו מחר יהיו הגנים הלאומיים: מעיין חרוד, קיסריה, ירקון תל אפק, מקורות הירקון, אפולוניה, בית גוברין, הרודיון, הקסטל, עתיקות עין גדי, מצדה (לרבות חיזיון), פארק הבשור; ושמורות הטבע: בניאס, נחל שניר, נחל עיון, יהודיה, עין אפק, החולה, נחל תנינים, עיינות צוקים, עין גדי ומצוק הצינים.

האתרים שייפתחו בשלב זה לציבור נקבעו אחרי תהליך מיפוי שערכה הרשות, כחלק מהכנת אסטרטגיית היציאה לשגרה חדשה. דגש לפתיחה ניתן לאתרים בפיזור גאוגרפי מצפון ועד הדרום והמכסות ולכל אתר נקבעו על סמך חישוב גודל האתר, משך השהות הממוצע של המבקר באתר, מסלול זרימת הקהל ומוקדי העניין בהם יש פוטנציאל לעומס. מכסות אלו יאפשרו לרשות הטבע והגנים לנהל את קליטת המבקרים בכל אתר תוך בקרה על  מספר הנכנסים והיוצאים וכן המרחקים המינימליים הנדרשים בין המבקרים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

פתיחת עשרים האתרים היא השלב הראשון בתוכנית החזרה לשגרה של הרשות. חניוני לילה צפויים להיפתח למטיילים ביום חמישי, ה-7 במאי, ורשימת החניונים תפורסם באתר האינטרנט של הרשות. בשלב זה לא יפתחו אתרי רחצה עם מציל, לרבות חופי רחצה, עד לאישור משרד הבריאות. כן תתאפשר הליכה במים רדודים בנחלים זורמים, בהם מותרת הליכה, אך ללא רחצה במים.

ברשות הדגישו כי הכניסה לאתרים מותנית בצעדים הבאים:

  • עטיית מסכות במקומות הנדרשים
  • שמירה על היגיינה אישית ושטיפת ידיים תכופה תוך הצבת עמדות חיטוי ידיים
  • שמירה על מרחק נדרש ומניעת התקהלויות
  • חלוקת צמידי זיהוי צבע למבקרים
  • מדידת חום בכניסה לאתר

ברשות הטבע והגנים מבקשים מציבור המטיילים להקפיד גם על כללי שמירת טבע וניקיון באתרים כדי שניתן יהיה ליהנות מהטבע ומבעלי החיים שפרחו בתקופת הקורונה ובכלל. כחלק מזה חשוב לשמור על ההליכה בשבילים מסומנים, לטייל בשעות היום ולהשאיר את שעות הלילה לפעילות חיות הבר ולנהוג בזהירות בכבישים בדרך אל האתרים כיוון שחיות הבר התרגלו לתנועה פחותה של כלי רכב בכבישים. בנוסף להימנע משימוש בכלים חד פעמי ולדאוג לפנות את האשפה בסיום הביקור לפח.

שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים אמר כי "תוכנית רשות הטבע והגנים יוצאת מתוך ידיעה שהציבור הישראלי כמה ליציאה לטבע אחרי שבועות של סגר. הכנו את האתרים לכבוד המטיילים ואנו כמהים לארח אותם. יחד, מתוך ערבות הדדית ואכפתיות, נבוא לאתרים בריאים, נמדוד חום, נשמור מרחק ונשטוף ידיים. בשל הצפי לביקוש גבוה לביקורים באתרי הטבע במידה ומטיילים שנרשמו לביקור לא יוכלו להגיע לבסוף חשוב שידאגו לבטל מראש על מנת לאפשר ביקור לאדם אחר שחפץ בכך. אנו מקווים שמגמת הדברת ההידבקות תמשיך והציבור יוכל להמשיך ולהרחיב מעגלי תנועותיו".

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website