עתירה נגד חברת האשראי ״מקס״: לא להוציא עובדים לחופשה בזמן הסגר

ההסתדרות וועד עובדי חברת האשראי מקס עתרו לבית הדין לעבודה כנגד הוצאתם של מרבית עובדי החברה לחמישה ימי חופשה כפויה. החלטת בית הדין לעבודה צפויה להתקבל במוצאי שבת.

"צר לנו על התנהלות ההנהלה ועל הצעד החד-צדדי שהיא בחרה לנקוט", נכתב מהוועד בראשות רעות פבלוביץ’ לעובדים. "הודעת ההנהלה אינה מקובלת עלינו ובהתאם הודענו להנהלה שאנחנו מתנגדים להוצאת העובדים לחופשה בכפייה. במקביל הבהרנו להנהלה שאנחנו מוכנים לנהל משא ומתן, אבל לא נסכים בשום אופן לצעד חד-צדדי. כמו שהוכחנו עד היום, אנחנו בוועד העובדים כאן לשמור ולדאוג על הזכויות והתנאים של כל עובדי החברה".

במכתב שנשלח היום (שישי) על-ידי מנכ"ל החברה לעובדים נכתב כי לסגירת המשק במסגרת החמרת הסגר השפעה על היקפי העבודה וההכנסות של החברה ועל תחזיותיה העסקיות לחודשים הקרובים, לפיכך ציינו כי החברה החליטה לצאת לחמישה ימי הדממה אירגוניים במהלך ימי הסגר – בימי ראשון וחמישי בשבוע הבא וראשון, רביעי וחמישי בשבוע שלאחריו. "במידה והסגר יתארך מעל לשבועיים, ייתכן ונצא לימי הדממה נוספים בשבוע השלישי, נעדכן בהמשך", נכתב. ימי ההדממה, כך הובהר, ינוכו ממכסת ימי החופשה של העובדים, ובכלל זאת על חשבון ימי חופשה עתידיים למי שאין לזכותו די ימי חופשה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בכוונת החברה להשבית את הרוב המוחלט של כ-1,450 עובדיה בימי ההדממה – למעט חלק מעובדי השירות.

מהנהלת מקס נמסר: "החברה פועלת בהתאם להוראות ולהסכם הקיבוצי, לאור השפעת הסגר על המשק ושגרת העבודה. בחרנו שלא להוציא עובדים לחל"ת ולאפשר חופשה מרוכזת בעת הרגישה הזו".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website