‘פאבוק’ הכתה בדרום תאילנד, אלפים פונו | החשש: הצפות וממטרים עזים

ממטרים, רוחות וגלי ענק של מי ים הכו בדרום תאילנד הבוקר, כאשר ‘פאבוק’, סופה טרופית, הכתה בכפרים ובאתרי נופש פופולריים. הסופה אמורה להכות ב-12 מחוזות ולפגוע באתרים מפורסמים כקוסמוי וקופנגן, ובינתיים היא מתקדמת בקצב של כ-20 קמ"ש. עוצמת הרוחות, על פי השירות המטאורולוגי בתאילנד, צפויה להגיע ל-80 קמ"ש וגובה הגלים צפוי להיות שלושה עד חמישה מטרים.

הצפה בכביש החוף בדרום תאילנד. 4 לינואר 2019 (AP Photo/Sumeth Panpetch)

רשויות ערכו סבבים אחרונים במחוז בניסיונות לשכנע אנשים לעזוב את בתיהם. האזור מנותק כבר מחשמל והכבישים מוצפים, אך אנשי כוחות ההצלה המשיכו לכרוז מטנדרים מצוידים ברמקולים ולנסות לגרום לכל האזרחים והתיירים להתפנות. "במידה ויש מישהו בפנים, בבקשה השמיעו רעש ואנחנו נסייע לכם. אתם לא יכולים להישאר כאן, זה מסוכן מדי". מרבית האזרחים כבר עזבו את בתיהם, וממשלת תאילנד הכינה מקלטים אליהם פונו כבר אלפי בני אדם.

"אסור להיות פה. כל מה שיש כאן יימחק. בכל מונסון המסעדות על שפת הים ניזוקות. כל שנה. אבל הפעם מדובר על סופה טרופית. שום דבר לא יישאר. כלום." כך תיאר גורם רשמי בראיון טלוויזיוני את הצפוי באזור.

שירותי המעבורת והטיסות הופסקו, סירות הדיג נקראו לעלות ליבשה ולהישאר באחסון לאורך כל סוף השבוע. המשטרה מסיירת לאורך החוף ומונעת ממעט התיירים שנשארו להיכנס למים. תייר רוסי כבר נהרג לאחר שהוא ומשפחתו התעלמו מהדגלים האדומים ונכנסו למים הסוערים. האיש ניסה להציל את בתו אך הוטח בחזקה באבנים ואיבד את הכרתו, וכוחות ההצלה לא הצליחו להצילו. לבת שלום.

החשש בתאילנד הוא כי ‘פאבוק’ צפויה להיות הסופה הקשה ביותר לפגוע בתאילנד מאז 1989, כשסופת הטייפון גיי הותירה אחריה הרס רב ו-400 הרוגים. בשנת 1962 יותר מ-900 בני אדם נהרגו.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website