פג תוקפן של ההקלות בקבלת דמי אבטלה לנפגעים ממשבר הקורונה

תוקפן של חלק מההקלות שניתנו למובטלים וליוצאים לחל"ת בשל משבר הקורונה פג אתמול (ראשון), שכן הן ניתנו המסגרת ההליך החריג של תקנות לשעת חירום. מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי מאיר שפיגלר, אמר אתמול בוועדת הכספים של הכנסת כי הוא תומך בהארכת ההקלות בחודש נוסף, אולם יהיה צורך בהליך חקיקה לשם כך. יו"ר הוועדה, ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) אמר בדיון כי ייזום הצעת חוק פרטית בנושא.

ההקלות שתוקפן פג הן מענק ההסתגלות לבני 67 ומעלה, שכעת זכאים לו רק עובדים שהוצאו לחל"ת עד ה-19 באפריל, וקיצור תקופת האכשרה לזכאות לדמי אבטלה מ-12 חודשיעם לשישה חודשים.

בנוסף, ב-7 באפריל פג תוקף ההקלה שביטלה את הצורך להירשם באתר לשכת התעסוקה כדי להיות זכאי לדמי אבטלה. מי שכבר הסתיימה זכאותו לדמי אבטלה זכה להארכה עד לסוף אפריל.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

כאמור, בביטוח הלאומי מעוניינים להאריך את התקנות עד לסוף מאי, אך בהעדר חקיקה הדבר לא יוכל לצאת לפועל. עם זאת, שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס הנחה את מנכ״ל הביטוח הלאומי להגיש לו תקנת שעת חירום חדשה שתובא לאישור הממשלה שמטרתה להמשיך את קיום ההקלות.

ח"כ פורר, אמר אתמול בישיבת ועדת הכספים כי "לגבי הנושאים של ביטול הצורך ברישום בלשכת התעסוקה, קיצור תקופת הכשרה, הארכת זכאות לדמי אבטלה, תשלום מקדמות לדמי אבטלה ומענק לבני 67 פלוס. אני רוצה להגיש הצעת חוק שיחתמו עליה כל חברי ועדת הכספים. אני מקווה שהיו"ר ייתן לנו לקדם זאת. נכניס גם תשלום דמי אבטלה מהיום הראשון, גם עולים חדשים שלא קיבלו בסוף גם את קצבת הילדים עד 500 שקל, אלה שלא מקבלים גם דמי אבטלה. נוסיף גם נשים בנות 62 עד 67 שעכשיו צריכות לבחור בין קצבת זקנה לבין מענק תחליף לדמי אבטלה. גם עולים חדשים שלא זכאים לדמי אבטלה אני רוצה לתקן זאת".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website