פוול אדמוביץ’, ראש עיריית גדנסק בן ה-53 נדקר למוות

ראש עיריית גדנסק שבפולין, פוול אדמוביץ’, מת היום (שני) מפצעיו. ראש העיר הפופולרי הידוע בעמדותיו הליברליות ובפופולריות הגבוה שלו נדקר אמש (ראשון) בבטנו ובסמוך לליבו בעת שעמד על במה בעת אירוע צדקה בעיר שגייס תרומות לצורך רכישת ציוד רפואי. הרוצח הוא אסיר לשעבר שטען שהוא נוקם במפלגה בה היה אדמוביץ’ חבר בעברו.

ראש עיריית גדנסק פאוול אדמוביץ’ (מימין) נושא דברים בפני קהל, דקות ספורות לפני שנדקר אנושות. מאוחר יותר אדמוביץ’ מת מפצעיו. (AP Photo/Anna Rezulak/KFP)

אדמוביץ’ ידוע כסובלני לקהילת הלהט"ב, תומך בזכויות מיעוטים ומתנגד לאנטישמיות. בעת שנזרקה אבן על בית כנסת בעיר עמד אדמוביץ’ באופן נחרץ לימין הקהילה היהודית בעיר והוביל עצרת מחאה בנושא.

כתוצאה מהדקירה ראש העיר נפגע אנושות ולאחר ניתוח שארך חמש שעות ומנות דם רבות נאלצו הרופאים להכריז על מותו. זו היתה כהונתו השישית של ראש העיר בן ה-53 ורבים ראו במפלגת השלטון השמרנית "חוק וצדק" אחראית ליצירת אווירה שעודדה את העוינות כלפי אדמוביץ’ וכלפי מנהיגים ליברליים אחרים, ובעצם אפשרה את הרצח. בכירים בממשל פולין כפרו בהאשמות אלו והוקיעו את הרצח ואת הרוצח, בהדגישם את העובדה שהחשוד במעשה בעל עבר עשיר של תקיפות בנק אלימות ואף חשש למחלת נפש.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website