פורום ראשי המסחר: ״עלות סגירת המסחר 5.6 מיליארד בחודש, מתנגדים לדרכון ירוק״

"המציאות מוכיחה – הטלת סגר על המסחר לבד לא סייעה להורדת התחלואה". כך כתבו היום (רביעי) ראשי תחום המסחר בישראל, במכתב ששלחו לחברי קבינט הקורונה ולשרי הממשלה.

על המכתב חתומים חברי פורום ראשי המסחר בישראל: שחר תורג’מן, יו"ר התאגדות רשתות המסחר, האופנה וההסעדה; אופיר שריד, יו"ר פורום הקניונים ומנכ"ל קבוצת מליסרון; טלי פרידמן, יו״ר שוק מחנה יהודה, יו"ר איגוד השווקים; ותומר מור, ראש ארגון מסעדנים חזקים ביחד.

חברי הפורום דורשים ממקבלי ההחלטות "לתת וודאות לענף המסחר ולהודיע כבר כעת כי במסגרת היציאה מהסגר, הענף יפתח בהתאם לתו הסגול במועד תחילת היציאה מהסגר". לטענתם, המסחר בישראל סגור זו הפעם השלישית, כאשר בין התאריכים 27 בדצמבר ו-7 בינואר הוטל בפועל סגר על המסחר בלבד.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ראשי ארגוני המסחר טוענים כי בעוד בסגרים קודמים ניתן היה לראות ירידה בתחלואה כשבועיים לאחר תחילת הסגר, העובדה שלאחר כ-18 ימים מסגירת המסחר התחלואה ממשיכה לעלות מוכיחה כי "סגירת המסחר לא הובילה לעצירת התחלואה במדינת ישראל בעוד היא בהכרח הובילה לריסוק ענף המסחר בישראל".

ראשי הארגונים הציגו נתונים חמורים בנוגע להשפעות הסגר על המסחר: "מאות אלפי מובטלים, מלאים בשווי של מיליארדים זרוקים במחסנים ועלות למשק של מעל 5.6 מיליארד שקלים בחודש".

דרישת הפורום היא "לפתוח מיד בתום תקופת הסגר את כל המסחר במלואו ללא כל אבחנה וללא שלבים ובלי הוספת תנאים והגבלות נוספות". כמו כן, מבהירים הכותבים כי הם "מתנגדים בכל תוקף להגבלת הכניסה למסחר רק לקונים בעלי דרכון ירוק" שכן "אין כדאיות כלכלית לפתוח את המסחר בצורה זו ואין ישימות למגבלה זו".

לדבריהם, מרבית האוכלוסייה הנמצאת בסיכון עתידה להיות מחוסנת במועד סיום הסגר, ועם זאת, קהל יעד עיקרי של תחום המסחר הוא משפחות הכוללות ילדים ובני נוער שכלל אינם עתידים לקבל את החיסון וממילא לא יהיו זכאים לדרכון ירוק.

 

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website