פחות בירוקרטיה: כך תקבלו את מענק הסיוע לעצמאים ולעסקים קטנים

ראש הממשלה נתניהו וראש רשות המיסים ערן יעקב הציגו הערב (שני) את התוכנית שתאפשר לעצמאים ולבעלי העסקים הקטנים שנפגעו ממשבר הקורונה לקבל מענקי סיוע מהמדינה בקלות ובמהירות. התכנית תיושם החל ממחר (שלישי) במסגרת הפעימה השנייה של מענק הסיוע. על פי התכנית, הבקשות יוגשו בצורה ישירה באזור האישי של המבקש באתר רשות המסים.

מי זכאי?

כדי להיות זכאי למענק, צריך המצהיר לעמוד בתנאים הבאים: ההכנסה החייבת במס ב-2018 אינה עולה על מליון שקלים, ואינה נמוכה מ-8,568 שקלים; הוא צופה ירידה במחזור של יותר מ-25% לעומת התקופה המקבילה אשתקד; והוא בן 20 ומעלה. יש לציין כי מדובר בתנאים מקלים לעומת הפעימה הראשונה, שניתנה לעצמאים בעלי מחזור של 24,000-240,000 שקל. בנוסף, בוטלה תקרת התלות בהכנסות בן או בת הזוג.

איזה מידע צריך כדי להגיש את הבקשה?

טופס הבקשה שיהיה זמין החל ממחר (שלישי) יכלול הצהרה של שני נתונים שאותם מכיר כל בעל עסק: ההכנסה החייבת בחודשים מרץ עד יוני 2019, וההכנסה המשוערת לחודשים מרץ עד יוני 2020. כדאי להיערך עם נתונים אלו לפני שניגשים למלא את טופס הבקשה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מה יהיה גובה המענק?

המענק יעמוד על 70% מההכנסה החודשית שאבדה (הגדלה של 5% לעומת הפעימה הראשונה) ולא יותר מ 10,500 שקלים (בעוד תקרת הפעימה הראשונה עמדה על 6,000 שקלים בלבד).
עסקים בעלי מחזור של 18,000-300,000 שקלים בשנה יוכלו לקבל מענק נוסף בסף 700-3025 שקלים.

מתי מקבלים את הכסף?

על פי ראש רשות המסים ערן יעקב, סכום המענק יועבר לחשבון הבנק של תוך יומיים בלבד.  למעשה, המדינה מחליפה את אופן בדיקת הבקשות, ומאמצת את המודל הנהוג בארה"ב, שבו העברת הכסף מתבצעת לפני אימות הנתונים. כך מקווים ברשות המסים  לעקוף את הבירוקרטיה ולהזרים את הכסף במהירות המירבית. בשלב הבא תבדוק רשות המסים את הדיווחים, ובמידה שיתגלו טעויות, תתבצע התחשבנות מול הזכאים בדיעבד.

הפעימה השלישית בדרך

בנוסף למענק שעליו הוכרז (הפעימה השניה), ברשות המסים מתכוננים לפעימה השלישית שתחל ב 12 למאי ותכלול עסקים עם מחזור של עד 20 מליון שקלים, שהם למעשה 98.5% מהעסקים בישראל. פעימה זו תאפשר פיצוי בהיקפים משמעותיים הרבה יותר מהפעימות הקודמות, בסך של עד 400,000 שקל שיכנסו לחשבון תוך שבוע מהגשת הבקשה. גם מענקים אלו יינתנו על פי הצהרה ויבדקו בדיעבד, אך יש לציין שתהליך הגשת הבקשה לקבלתם מורכב יותר, וכולל חישובים שונים שמומלץ להיעזר ברואה חשבון על מנת לבצעם.

מה כתובת האתר של רשות המסים?

https://secapp.taxes.gov.il/logon/LogonPoint/tmindex.html#/clientDashboard

סייע במתן המידע: רו"ח איציק גרסטנר

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website