פחות משלוש שעות לתחילת הסגר לילי: טרם פורסמה רשימת היישובים

הממשלה לא פרסמה את רשימת היישובים בהם יחול עוצר לילי, פחות משלוש שעות לפני תחילתו המיועדת, מה שמעלה ספקות בכוונה להתחיל בו היום. אמש (ראשון) החליטו שרי הוועדה להגדרת אזורים מוגבלים להטיל סגר לילי על כ-40 ערים אדומות. את ההצעה הביא ראש הממשלה בנימין נתניהו להצבעה, כחלופה לסגרים מלאים. בהודעה על ההחלטה נאמר כי היא תחול החל מהיום (שני) בשעה 19:00, וההחלטה הסופית על רשימת היישובים תתפרסם במהלך היום לאחר אישור ועדת השרים.

לפי ההחלטה, עוצר לילי יוכרז ב-42 ערים אדומות, כל יום מ-19:00 עד 05:00, במסגרתו תוגבל התנועה באותן ערים לעד 500 מטרים למעט לשם הצטיידות במזון ויציאה לטיפולים רפואיים, ועסקים שלא יוגדרו כחיוניים ייסגרו. באותן רשויות לא תפעל מערכת החינוך הפורמלית.

בשישי האחרון פרסם מטה ‘מגן ישראל’ רשימה של סיווגי כל היישובים בישראל לפי צבעי תכנית הרמזור, המעידים על התחלואה בהם. הרשימה כללה 33 יישובים ‘אדומים’ ו-12 שכונות בירושלים. אמש (ראשון) הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי מספר הערים האדומות עלה ל-40 וכי הוחלט להחיל על כולן עוצר לילי, אך לא צוין מהם הערים שיתווספו.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לפי תכנית הרמזור שכבר אושרה ונכנסה אתמול (ראשון) לתוקף, בערים אדומות אסורה התקהלות של מעל 10 אנשים במבנה ומעל 20 אנשים בשטח סגור. עם זאת, הוראות ההתקהלות אינן חלות על: מסגרות רווחה, תחבורה ציבורית, מקומות עבודה שאינם מקבלים קהל, אירועי תרבות וספורט וחנויות למכירת מזון, ציוד הגיינה ובתי מרקחת – שעליהם חלות הוראות התו הסגול.

בנוסף, ב-23 יישובים ‘אדומים’ מתוך ה-33 שפורסמו נאסרה פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר ובגנים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website