פינדרוס לנציגת האוצר: “בין השורות אני מבין שגם את חושבת שיישארו עודפים בתקציב הקורונה”

חברי ועדת הכספים העבירו ביקורת על סעיפי ביצוע התקציב, אותו הגיש משרד האוצר. הוועדה דרשה לקבל פירוט של הסעיפים לפני אישור הגדלת התקציב למאבק בקורונה. אלא שככל הנראה, הוועדה תצביע לבסוף בעד העלאת החוק לקריאה שנייה ושלישית בכנסת, ותקיים את הדיון על ביצוע התקציב רק ב-12 באוקטובר.

נציגת אגף התקציבים שירה עמיאל. ועדת הכספים, היום. 29 בספטמבר 2020. (צילום: דוברות הכנסת, יהונתן סמייה)

יו"ר הוועדה, ח"כ יצחק פינדרוס, אמר לנציגת אגף התקציבים, שירה עמיאל: ״בין השורות אני מבין שגם את חושבת שיישארו עודפים בתקציב״. היא מצידה אמרה שנכון לעכשיו הם צופים שהתקציב ייצא במלואו, וממילא אין אפשרות להעביר סכומי כסף בין הסעיפים. ״אנחנו היינו מעדיפים שיהיו עודפים שנעביר לשנה הבאה מאשר חוסרים השנה״, אמרה עמיאל

תקציב הקורונה: תכנון מול ביצוע (נתונים: משרד האוצר | עיצוב: אידאה)

ועדת הכספים אישרה הגדלה של מסגרת ההוצאה לקורונה לחודש דצמבר לטובת מענק שימור עובדים, ביטול הקיצוץ בדמי האבטלה והרחבת התנאים לקבלת תמיכה לעסקים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו) אמר שהוא דורש לקבל את צפי ההוצאה בפרישה לחודשים, ונציגת האוצר ענתה שהיא תבדוק את הנושא  עם החשב הכללי ותחזור אליו עם תשובה בהמשך.

נתוני האוצר מראים שתקציב הקורונה נמצא כבר עכשיו בתת ביצוע של 13.6 מיליארד שקלים. כשליש מצפי ההוצאה, טרם בוצע. מהנתונים עולה פער הולך ומתרחב בין ביצוע תקציב הקורונה בפועל לבין תקרת ההוצאה שקבע משרד האצר.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website