פלסטיני נורה למוות בעימותים עם מתנחלים צפונית לרמאללה

פלסטיני נהרג הערב (שבת), ופלסטינים נוספים נפצעו, מירי חי בעימותים שהתפתחו עם מתנחלים סמוך לכפר אל-מועייר שמצפון לרמאללה. על פי הודעת  סוכנות הידיעות הפלסטינית שיהאב, ההרוג הוא חמדי טאלב נעסאן, בן 38 ואב לארבעה. כלי התקשורת הפלסטיניים דיווחו כי הוא נורה על ידי מתנחילם, מדובר צה"ל נמסר כי ירי חי בוצע על ידי המתנחלים, אך נסיבות התקרית עדיין בבדיקה.

#شاهد إصابات بالرصاص الحي خلال مواجهات مستمرة مع قوات الاحتلال في قرية المغير قرب رام الله pic.twitter.com/NB4T0B3pO8

— وكالة شهاب (@ShehabAgency) January 26, 2019

על פי הודעת דובר צה"ל, מוקדם יותר היום התפתח חיכוך פיזי בין מספר פלסטינים למתיישב סמוך לעדי עד, במהלכו נפצע אזרח באורח קל ולא נזקק לפינוי. מפרטים ראשונים עולה כי לאחר מכן, התפתח חיכוך בין מתיישבים לפלסטינים באזור במהלכו בוצע ירי חי על ידי המתיישבים. עוד נמסר כי כוחות צה"ל ומג"ב קפצו לנקודה והגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. הפרת הסדר פוזרה.

במקביל, התחדשו העימותים בגבול רצועת עזה, במהלך המהומות המפגינים הבעירו צמיגים, ניסו לחבל בגדר המערכת ולהשליך חפצים לעבר שטח מדינת ישראל. צה"ל בתגובה השתמש בירי הרחקה באוויר, וכן גז מדמיע לפזר את ההמון. האירועים פרצו על רקע העברת הכסף הקטארי ובעקבות מותם של שני פלסטינים בהפגנות אתמול, צעיר בן 25 שנהרג מירי צה"ל באזור רפיח, ותושב סילוואד בן 16 שנהרג מירי צה"ל בסמוך לכביש 60 באזור רמאללה לאחר שיידה אבנים לעבר רכבים ישראלים יחד עם שני חשודים נוספים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website