פעילי זכויות אדם: לפחות 2 גברים להט”ב נרצחו וכ-40 נעצרו בצ’צ’ניה

פעילי זכויות להט"ב ברוסיה הודיעו היום (שני) כי לפחות שני צ’צנים המזוהים כהומואים נרצחו ועד כ-40 נעצרו, במה שנראה כהמשך הרדיפה אחר להט"ב במדינה. הפעילים מארגון "רשת הלהט"ב ברוסיה", נמסר כי לפחות 40 בני אדם נעצרו בצ’צ’ניה על רקע החשד כי הם הומואים, ולפחות שניים מהם נרצחו בתא המעצר.

באפריל 2017 חשפה ‘רשת הלהט"ב ברוסיה’ כי מעל 100 גברים נעצרו ועונו על ידי השלטונות במדינה. אז דווח כי המשטרה לוקחת את הגברים מבתיהם בלילות, אורבת להם במקומות מפגש ציבוריים ואף "חוטפת אותם מהרחוב". במתקן המעצר אליו הם מושלכים עוברים הלהט"ב עינויים והתעללות, שגרמו בעבר למספר בלתי ידוע של מקרי מוות. איגור קוצ’טקוב, פעיל זכויות להט"ב רוסי המסייע בחילוץ להט"בים מהמדינה, אמר אז כי "אנחנו מדברים על רדיפה המונית של הומוסקסואלים, מאות חטופים על ידי הרשויות. זהו מעשה חסר תקדים". קוצ’טקוב דיווח כי עשרות כבר פנו לרשתות הסיוע בבקשה לעזרה בהימלטות מצ’צ’ניה.

רמזן קדירוב מנהיג צ’צניה (צילום: AP Photo/ Musa Sadulaayev).

הרשויות בצ’צ’ניה לא הגיבו לדיווחים הנוכחיים. עם הפרסומים הקודמים בנושא כינה נשיא צ’צ’ניה רמזן קדירוב את הדיווחים על רדיפת להט"ב "פרובוקציות" ואמר "אני רוצה להצהיר בפניכם, שהכתבות הפרובוקטיביות שנכתבו על העניינים שקורים אצלנו, שכאילו יש עצורים. רבותיי, ‘נשמות טובות’ כותבות שיש לנו עצורים ברפובליקה, אפילו לדבר על זה לא נעים לי" צוטט קדירוב על ידי סוכנות הידיעות אינטרפקס.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website