פרופ’ גמזו בערב יום הכיפורים: מבקש סליחה ומחילה שלא הצלחתי למנוע את הסגר המלא

פרופסור רוני גמזו התנצל בפוסט בפייסבוק על כך שלא הצליח למנוע סגר כללי ועל כך שאזרחי ישראל ייאלצו להתפלל מחוץ לבית הכנסת בתקופת חגי תשרי. "בעת הזו של סליחה ומחילה – אבקש זאת מכל אזרח ואזרחית במדינת ישראל על שלא הצלחתי למנוע את הסגר המלא; לכל אדם שפרנסתו נפגעת; שחייו הופכים קשים יותר; לכל אדם שנדרש לוותר על החופש לראות את משפחתו הרחבה וחבריו", כתב הפרויקטור.

גמזו התייחס גם לסכסוך המתוקשר שלו עם גורמי הנהלה במגזר החרדי: "סליחה מיוחדת מהציבור החרדי שראה באמירותיי ובהחלטותיי פגיעה בו, בקהילתו ובמנהגיו. כל מה שאמרתי, המלצתי או החלטתי נבע מנסיוני למנוע פיקוח נפש בכל ציבור בישראל".

שלום לכולם, יום הכיפורים, הוא זמן לחשבון נפש והתבוננות אישית, חברתית ולאומית. גם אני, עושה חשבון נפש עם עצמי.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

תקופת…

פורסם על ידי ‏איכילוב – המרכז הרפואי ת״א‏ ב- יום ראשון, 27 בספטמבר 2020

גמזו הודה לצוות הרפואיים ה"עושים לילות כימים להעניק את הטיפול הטוב ביותר במסירות והשקעה אין קץ", וביקש מהציבור להקפיד על הנחיות עטיית המסיכה ושמירת המרחק.

מוקדם יותר היום (ראשון) ביקר הפרויקטור בבית החולים בנהריה ואמר כי למרות המחסור בכוח אדם, יש "עודף מסירות ורוח עשייה בצוות ומנהיגות יוצאת דופן". במרכז הרפואי לגליל מאושפזים יותר מ-100 חולים בארבע מחלקות קורונה.

מנהל המרכז הרפואי אמר בביקור: "סגרתי שתי פנימיות, מחלקה גריאטרית ואת מחלקת השיקום היחידה בגליל. אנחנו יכולים להסב עוד פנימית אחת למחלקת קורונה. אני יכול לספוג עוד עשרה חולים, אבל חולים אחרים ייפגעו וכמובן עלולה להיות פגיעה בפער הקבוע בהיקף הצוותים".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website