“פרנסתם של 460 עובדים בפריפריה בסכנה בגלל מתווה החלב של שר האוצר”

"יש לנו משק עם כמיליון מובטלים, וזה לא עומד לנגד העיניים של משרד האוצר", אומר יו"ר ועד עובדי תנובה, אחיאב שמחי, בראיון ל’דבר’. "מתווה משק החלב ששר האוצר רוצה להוביל הוא הזוי. זה הורס את מקום הפרנסה של 460 עובדים בפריפריה". שמחי מזהיר ומסביר כי מחלבת תנובה בתל יוסף שמייצרת בעיקר גבינות קשות וחמאה עלולה לעמוד בפני סגירה אם רצון משרד האוצר להתיר ייבוא ללא מכס בהסכם משק החלב יתגשם. "במקום לעודד את התוצרת המקומית אנחנו חוטפים חבטות. קשה לי לחיות עם זה".

"בכל מדינה מתוקנת יושבת הממשלה וחושבת איך לשמר ולשפר את התוצרת המקומית ואיך להוריד את האבטלה", אומר שמחי. "רק ממשלת ישראל מקימה ועדות איך פותחים את הייבוא, ואיך הורסים את התוצרת המקומית ואיך זורקים אנשים לאבטלה. אי אפשר להבין את זה. שר האוצר הולך עם הראש בקיר בניגוד ליועצים ובניגוד להבנות עם הרפתנים ועם תנובה".

"אנחנו החברה הלאומית של ישראל. עובדים בקפסולות ימים ולילות בהוצאות אדירות בשביל לשמור על העובדים בריאים בשביל לדאוג לחלב לאזרחי ישראל וזו התרומה של שר האוצר", זועם שמחי. "נבצר ממני להבין מדוע שר האוצר לא עושה את עבודתו נאמנה. הוא לא קשוב לעובדים".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"למזלנו ההסתדרות זה הבית וארנון עשה מעשה מכובד ואמיץ. הוא האדם הנכון במקום הנכון ואנחנו כולנו מאחוריו", הוא אומר ומתייחס בין היתר למכתב ששלח יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד לראש הממשלה בדרישה לעצור את אישור מתווה החלב. "בעזרת התמיכה של ההסתדרות ובעזרת השכל הישר של הממשלה אנחנו מקווה שנוכל להגיע להסדר ראוי במשק החלב".

"אנחנו בכלל לא מתנגדים לייבוא כעקרון. אנחנו בעד כל דבר מפוכח שעושה טוב לציבור הלקוחות כל עוד עושים את זה בצורה נכונה. גם העובדים שלי בסופו של דבר צרכנים", אומר שמחי המייצג את אלפי עובדי תנובה שפזורים בכל הארץ ומדגיש, "המטרה שלי היא לשמור על העובדים ועל החקלאים. זה כלים שלובים. אי-אפשר לשמור על העובדים בלי לדאוג לשרשרת המזון בארץ".

"אני חרד מהגישה הזו שהורסים כל חלקה טובה בחקלאות", הוא אומר. "אנחנו יודעים באיזה עולם אנחנו חיים. אנחנו מוקפים באויבים. חלילה וייפול טיל ליד נתב"ג. איזה מטוסים יביאו לנו סחורה. אם לא תהיה חקלאות מקומית אני לא יודע לאן נגיע", מזהיר שמחי ומזכיר לקח חשוב על ביטחון תזונתי שקובעי המדינות בארץ טרם למדו ממשבר הקורונה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website