פרקליט המדינה ימליץ להעמיד לדין את רה”מ על שוחד

הפרקליטות השלימה את חוות הדעת שלה בנוגע לתיקים שבהם חשוד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ובשבוע הבא יחלו הדיונים אצל היועץ המשפטי לממשלה על בסיס טיוטת חוות הדעת של פרקליט המדינה שי ניצן לפיה תיק 4000 הוא "תיק שוחד מובהק", כך דווח אמש (רביעי) בחברת החדשות.

מטעם ראש הממשלה נמסר בתגובה: "ההדלפות והלחצים התקשורתיים נועדו גם הפעם להפעיל לחץ פסול כדי שיוגשו כתבי אישום נגד ראש הממשלה נתניהו בכל מחיר. אנו בטוחים שבחינת הראיות תוך התעלמות מרעשי הרקע תוכיח שלא היה כלום".

מוקדם יותר אמר פרקליט המדינה כי "עשינו ונמשיך לעשות כל מאמץ לסיים את הטיפול בתיקים בעניינו של ראש הממשלה בהקדם ובאופן מעמיק". בדברים שנשא בוועידת ישראל לעסקים של גלובס, אמר ניצן כי "בעבר הבהרנו כי אנו נעשה כל מאמץ לבחון את התיקים. בשבועות האחרונים הועברו אלי טיוטות חוות הדעת בשלושה תיקים, והליבון הסופי מבוצע כעת לאחר העברת כל החומר". לדברי ניצן, התקיימה בחודשים האחרונים סדרת דיונים אינטנסיבית בנושא, בה השתתפו כלל הגורמים הרלוונטיים.

"עם השלמת עבודת הפרקליטות על המסד הדרוש יחלו כבר בימים הקרובים דיונים בעניין אצל היועץ המשפטי לממשלה, לאחריהם תפורסם המלצה" אמר ניצן והוסיף כי "אני והיועץ המשפטי לממשלה מחויבים לסיים את הדיונים בהקדם האפשרי".

איילת שקד בוועידת גלובס (צילום: אייל יצהר גלובס)

שרת המשפטים איילת שקד, המשתתפת גם היא בכנס, אמרה בתגובה לדבריו של ניצן כי "אני סומכת על היועמ"ש ופרקליט המדינה, שהם גם ישרים וגם מקצועיים". עם זאת, בתשובה לשאלה על יכולתה של הממשלה להתנהל לאור חקירות ראש הממשלה, אמרה השרה כי "אסור שחקירה תהפוך כלי לחיסול פוליטי".

שקד התייחסה גם לבקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל מימון להגנתו המשפטית, אומרה כי "החוק מאפשר לראש הממשלה לקבל מימון, הוא ביקש לקבל משני אנשים שמאוד קרובים אליו. אני חושבת שהחלטת המבקר לא היתה נכונה".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website