צור יגאל: עובד כבן 58 נהרג בנפילה מגובה באתר בנייה

עובד כבן 58 נהרג היום (ראשון) אחרי שנפל מגובה באתר בניה באזור התעשייה צור יגאל. צוות של מד"א שהוזעק לזירה דיווח על עובד שנפל מגובה של כעשרה מטרים עם פגיעה רב מערכתית ללא סימני חיים וקובעים את מותו במקום. זהו ההרוג השישי בענף הבניין מתחילת השנה

עווני מרעי חובש באיחוד הצלה סיפר כי "כשהגעתי למקום הפצוע סבל מפגיעה רב מערכתית וללא דופק ונשימה. ביצעתי בו פעולות החייאה עד להגעת צוות ניידת טיפול נמרץ שנאלצו לקבוע את מותו עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל כתוצאה מנפילה ממנוף".

לפני כשבועיים נהרג מוחמד חאתם עסאפרה, בן 25 מבית כאחל שליד חברון, כתוצאה מנפילה באתר הבנייה של פרויקט מגדלי סביון view של חברת אפריקה ישראל ברחוב ראול ולנברג בירושלים. הקבלן המבצע הינו חברת שייקה אלה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים הדסה הר הצופים כשהוא במצב אנוש, תוך כדי פעולות החייאה. בבית החולים נקבע מותו.

משרד העבודה והרווחה הטיל באתר צו להפסקת העבודה. כנגד חברה זו נפסק בעבר תשלום פיצויים בסך 965 אלף שקלים, בגין מותו של  מאג’ד עבד אללטיף ג’עאפרה, שנהרג מפגיעת חפץ כבד באתר בניה שלה בשכונת רוממה בירושלים בנובמבר 2013. החברה תבעה את השתתפות ממונה הבטיחות בעלויות הקנס, ובית הדין קבע שישתתף ב-20% מתוכו.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website