ציון אלגריסי הורשע בריבוי עבירות של מעשה מגונה בקטינה בת משפחה

בית המשפט העליון התיר לפרסום כי ציון אלגריסי, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי במרחב תל אביב של ההסתדרות, הורשע בריבוי עבירות של מעשה מגונה בקטינה שהינה בת משפחתו. על אלגריסי נגזרו 47 חודשי מאסר בפועל בבית המשפט המחוזי בת"א.

אלגריסי ביצע את העבירות בבתה של מי שהייתה בת זוגו, כשהייתה בת 8 ועד הגיעה לגיל 12. אלגריסי ביקש לאסור את פרסום שמו, בקשה אותה העליון דחה, יחד עם ערעור אותו הגיש על הרשעתו וגזר דינו. ביהמ"ש העליון קבע עיכוב ביצוע על העונש שנגזר עליו עד למתן הכרעה בערעור.

ציון אלגריסי, בכיר בהסתדרות המכהן כיו"ר האגף לאיגוד מקצועי במרחב תל אביב, ביצע מעשים מגונים רבים בילדה מאז היותה בת…

פורסם על ידי ‏עמותת מצו״ף – מאגר ציבורי וניטור פדופילים‏ ב- יום שני, 8 באפריל 2019

ציון אלגריסי הורשע בבית המשפט המחוזי בתל אביב, בריבוי עבירות של מעשה מגונה בקטין בן משפחה, וזוכה מעבירה זו באחד המקרים שיוחסו לו. העבירות בוצעו בבתה של בת זוגו כשהייתה כבת 8 ועד שהגיעה לגיל 12, בכך שהכניס את ידיו מתחת לבגדיה ונגע בחלקי גופה כשהוא מבצע בה מעשים מגונים. בשל כך נגזרו על אלגריסי 47 חודשי מאסר בפועל, מאסרים מותנים, ופיצוי למתלוננת בסך 60,000 שקלים. במסגרת גזר הדין קיבל בית המשפט את בקשת הפרקליטות והורה על הסרת צו איסור הפרסום על שמו של הנאשם.

אלגריסי הגיש ערעור על הכרעת הדין ועל חומרת העונש, וכן על ההחלטה להסיר את צו איסור הפרסום. כמו כן, הגיש בקשה לעיכוב ביצוע כל רכיבי גזר הדין, לרבות ההחלטה על הסרת איסור הפרסום.

הפרקליטות התנגדה לבקשת הערעור של אלגריסי. בתוך כך, טענה כי אין מקום לעכב את פרסום שמו של הנאשם, וכי עניינו האישי אינו גובר על העניין הציבורי בפרסום. עוד מסרה המדינה כי הורי הקטינה מתנגדים גם הם להותרת איסור הפרסום על כנו.

בית המשפט העליון קיבל את בקשתו של אלגריסי בנוגע לעונש המאסר, ודחה את בקשתו ככל שהיא נוגעת לפיצוי ולאיסור הפרסום של שמו.

שופט העליון קרא, שדן בבקשתו של אלגריסי, קבע כי "לא מצאתי כי יש להיעתר לבקשה לעכב את פרסום שמו של המבקש עד להכרעה בערעור. איסור פרסום שמו של אדם שהורשע בפלילים הוא חריג לכלל… מלכתחילה נועד איסור הפרסום בעניין שלפנינו להגן על המתלוננת ולא על המבקש, ומעשה מדובר היה באיסור פרסום בהסכמת הצדדים. כעת, משתם ההליך המשפטי ולאור עמדת המתלוננת והוריה, אין מקום להותיר בעינו את צו איסור הפרסום".

הערעור שהגיש אלגריסי על הכרעת הדין וחומרת העונש הינו תלוי ועומד.

גילוי נאות: "דבר ראשון" הינו בבעלות ההסתדרות

Leave a Reply

Name *
Email *
Website