צלחו עוד מכשול

המיזוג הצפוי בין ‘רשת’ ל’ערוץ 10′ התקדם צעד משמעותי נוסף עם ההגעה אמש (חמישי) להסכמה על רכישת חלקה של ‘רשת’ בחברת החדשות על-ידי הזכיינית ‘קשת’, כך דווח הבוקר בעיתון ‘גלובס’.

כזכור, המיזוג נתקל בקושי בשל סוגיית הכפילות בין חטיבות החדשות של ערוץ 10 לבין חלקה של רשת בחטיבת החדשות של ערוץ 2 לשעבר וכעת משנסללה הדרך לרכישת החטיבה על-ידי קשת, הוסר מכשול משמעותי בדרך למיזוג.

קשת 12

בדיון שנערך בתחילת החודש במועצת הרשות השנייה נמסר כי "המועצה קיימה תהליך שימוע במקצועיות ובשקיפות. חברי המועצה שמעו שורה של נציגים מגורמים שונים שהגיעו כחלק מהליך השימוע הציבורי. מועצת הרשות השתכנעה כי במצב השוק הקיים קיימת הצדקה לקיום המיזוג. בתום הדיון הערב, התקבלה החלטה ברוב קולות לאשר את המיזוג. כעת משניתן האישור העקרוני, מצפה המועצה מרשת ומעשר להשלים את פרטי הסכם המיזוג כפי שהתחייבו לעשות".

על-פי הדיווח, חלקה של רשת יירכש ב-120 מיליון שקלים שישולמו בשלוש פעימות: הראשונה והמיידית על סך של 100 מיליון שקלים ובמהלך השנתיים הקרובות ישולמו 20 מיליון השקלים הנותרים בשתי פעימות נוספות.

בצל המהלכים, ובעיקר לאור חוסר הוודאות שנוצרה, בחרה עובדי רשת לפני כשבועיים להתאגד בהסתדרות. מוועד הפעולה של עובדי רשת נמסר: "החלטנו להרים את הכפפה בדקה ה-90 ולהתאגד. רשת היא משפחה ולכן בחרנו בערבות הדדית.  אנו תקווה שנצליח לצלוח את האירועים הצפויים לנו, תוך שמירה על כבודם וכבודן של כל עובדי ועובדות רשת מדיה בע"מ".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website