צמיחה שלילית בגרמניה ובצרפת | הפד מזהיר מפני קריסה פיננסית בארה”ב

גרמניה והאיחוד האירופי נכנסים למיתון

גרמניה, מנוע הצמיחה של האיחוד האירופי, נכנסה רשמית למיתון לאחר שנתוני הצמיחה לשולשת החודשים האחרונים מראים התכווצות של 2.2% בתוצר, כך מדווח הגרדיאן הבריטי. מדובר במכה לגוש היורו שמתמודד עם ירידה ממוצעת משמעותית של 3.8% בתוצר מאז תחילת משבר הקורונה.

רבים באירופה קיוו שדווקא גרמניה תהיה זו שתוכל למשוך את יתר מדינות הגוש מהמיתון, אבל החזרה המאכזבת לשגרה במדינה מתחילה להדאיג לא רק את הגרמנים, אלא את אירופה כולה. הכלכלה השניה בגודלה באיחוד, צרפת, התכווצה ב-5.8% בשלושת החודשים האחרונים.

הפד מזהיר מפני אי יציבות פיננסית בעקבות הקורונה

הבנק הפדרלי של ארה"ב הזהיר במהלך סוף השבוע בדו"ח היציבות הפיננסית שלו מפני קריסה אפשרית של המערכת הפיננסית האמריקאית, כך מדוח הניו יורק טיימס. הפד מזהיר בדו"ח מפני העובדה שעסקים אמריקאים רבים נכנסו למשבר עם חובות גדולים, וכי קריסה שלהם עלולה להביא לפגיעה משמעותית ביציבות הפיננסית של ארה"ב.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עליה של 70% בביקוש לסיוע מארגוני חלוקת מזון בארה"ב

ארגון הצדקה האמריקאי הגדול ביותר שעוסק בחלוקת מזון לנזקקים פרסם נתונים שמראים כי מאז תחילת המשבר חולקו 433 מיליון ארוחות חינמיות – עלייה של כ-70% לעומת הביקוש לתרומות לפני משבר הקורונה, כך מדווח הפייננשל טיימס. על פי הארגון, כ-40% מהאנשים שניגשו לקבל סיוע עשו זאת בפעם הראשונה בחייהם. עוד מעידים הנתונים כי ישנם אזורים של ארה"ב שהביקוש לתרומות מזון הכפיל את עצמו מאז תחילת המשבר.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website