קאר שולץ, מנכ”ל ונשיא טבע על החוב, הפיטורים וסגירת המפעלים

יש לנו תכניות לשינוי המטה בישראל" אמר הבוקר קאר שולץ, נשיא ומנכ"ל חברת טבע, במסיבת עיתונאים בתל אביב. עם זאת, שולץ רמז לכך שטבע לא תעזוב את ישראל.

חברת טבע נמצאת בתהליך הבראה, במסגרתו תפטר בשנתיים הקרובות 14 אלף עובדים ברחבי העולם, המהווים כרבע מכוח העבודה שלה. מטרת המהלך הוא הורדת ההוצאות במטרה לשרת את החוב של החברה, שעומד על כ-35 מיליארד דולר. על פי החברה עד כה הוקטנו ההוצאות ב-2.2 מיליארד. מספר עובדי החברה קטן ב-10,300. החברה השלימה את סגירתם של שבעה מפעלים והקטינה את מספרם ל-73, ותסגור 11 נוספים ב-2019, כולל שני מפעלי דגל בירושלים ואחד באשדוד.

עובדי טבע אשדוד מפגינים מחוץ למפעל באשדוד, דצמבר 2017 (פלאש90)

בעקבות המשבר הכלכלי אליו נקלעה חברת טבע לאחר נפילת מנייתה בעקבות שורת רכישות כושלות, החליטה החברה לצמצם את פעילותה בישראל בכ-40%, זאת על אף שלאורך השנים קיבלה הטבות מס המוערכות בלמעלה מ-20 מיליארד שקלים. מלבד המפעל באשדוד צפויים להסגר עוד ארבע מפעלים נוספים – שני המפעלים בירושלים – מפעל הטבליות ומפעל המשאפים – טבע פלנטקס בנתניה, ומוקד אסיא בפתח תקווה. ההסתדרות נמצאת במשא ומתן מתמשך מול החברה על מהלכי סגירת המפעלים והפיטורים בארץ.

"נאלצנו להיפרד מעובדים, זה מאוד עצוב, אבל לא היתה ברירה, אחרת כל החברה היתה פושטת רגל. הרבה אנשים עזבו ומדובר באנשים טובים כך שלא הייתה להם בעיה למצוא עבודה אחרת. לקח זמן לסגור חלק מהפעילות בישראל, וסגרנו שבעה מפעלים ב-2018 ונותרנו עם 73 בעולם ונסגרו עוד 11 מפעלים בשנת 2019" אמר שולץ.

בנוסף לסגירת המפעלים ביצע שולץ בשנה האחרונה שינוי מבני, ואיחד מספר חטיבות של החברה. "איחדנו את החטיבות של טבע לארגון אחיד ופונקציונלי, על מנת שלא לפשוט רגל ולשרת את החוב" אמר שולץ.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website