קבינט הקורונה יכריע: הקלות ראשונות על הסגר בשבוע הבא, אך לא בערים האדומות

קבינט הקורונה יתכנס היום בשעות הצהריים​ וידון בהקלות ראשוניות לסגר. שר הבריאות הודיע שלאור נתוני התחלואה הגנים יוכלו להיפתח כבר ביום ראשון. גם הפרופ’ גמזו קבע כי מקדם ההדבקה, שעמד השבוע על 0.66, ומספר הנדבקים היומי שירד היום ל-2,000 נדבקים חדשים, מאפשרים לפתוח בשבוע הבא עסקים ללא קהל וגני ילדים. בערים האדומות יימשך הסגר.

יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים התריעה בימים האחרונים כי השטח לא ערוך לפתיחת המסגרות החינוכיות ללא התרעה מספקת, היות ונדרש זמן להכין את המבנים והצוותים.

ראש הממשלה נתניהו קיבל את המלצתו של פרויקטור הקורונה, פרופ’ רוני גמזו, להפעיל סגר דיפרנציאלי ויתמוך במתווה נפרד לערים אדומות. נתניהו הודיע גם כי הוא בעד פתיחת השמיים לטיסות. ככל הנראה הערים האדומות שיציג הפרופ’ גמזו בקבינט יהיו: קריית מלאכי, בית שמש, אלעד, רכסים, בית"ר עלית, מודיעין עילית, בני ברק ושכונות בירושלים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ (עבודה), הודיע כי ידרוש היום בקבינט הקורונה לפתוח כבר ביום ראשון הקרוב את הגנים ומעונות יום ועסקים ללא קבלת קהל. "צריך לתת להם את הזמן להתארגן בסוף שבוע ולהתחיל יציאה בצורה מבוקרת. המשק נמצא במצב קשה, אולי הקשה ביותר מאז קום המדינה. אנו חייבים לאפשר לעסקים הקטנים להתחיל לעבוד בהתאם לתחלואה, ובמקביל ליישם את מתווה הרמזור ולאפשר לעוד סקטורים לחזור לעבודה בתקופה הקרובה מאוד. אנו נמצאים כבר עם מיליון מובטלים, מתוכם למעלה מ-600 אלף בחל"ת".

על פי המתווה שהציג משרד הבריאות גני הילדים ייפתחו וכן בתי עסק שאין בהם קבלת קהל, אך גם צימרים, נתב"ג, גנים לאומיים, חופי ים ושירותי טייק אוויי צפויים לעמוד על הפרק.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website