קמפיין בינלאומי נגד החלטת ממשלת ירדן לפרק את איגוד המורים

המורים בירדן נאבקים, בימים אלה, נגד החלטת הממשלה לפרק את האיגוד המקצועי שלהם, והשיקו כעת קמפיין בינלאומי להפעלת לחץ על הנהגת הממלכה. פירוק האיגוד המקצועי הוא שלב נוסף במדיניות דיכוי שמפעילה ממלכת ירדן על המורים, אחרי שמחו על התנהלות הממשלה במהלך משבר הקורונה.

בחודש יולי האחרון נעצרו ונכלאו ראשי איגוד המורים, בעקבות מחאה על על התנהלות הממשלה. בנוסף, פשטה המשטרה על משרדי האיגוד, בניסיון להביא לסגירתו לשנתיים. מכיוון שהחוק הירדני מרשה החזקת עצורים למשך 30 יום בלבד, שוחררו המנהיגים בסוף אוגוסט.

מחאת המורים נמשכה עד לסוף 2020, כשלטענות על ניהול משבר הקורונה התווספה גם מחאה על הוצאה בכוח שך 62 מורים לגמלאות. המחאות פוזרו בכוח, וב-31 בדצמבר אישר בית משפט השלום בעמאן את פירוק האיגוד המקצועי, כמו גם את מעצרם של כל 13 חברי הנהלת האיגוד למשך שנה. ראשי האיגוד העצורים שוחררו בינתיים בערבות, והארגון הגיש ערעור על החלטת בית המשפט.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לא מדובר במאבק הראשון שמנהל איגוד המורים נגד הממשלה, אך נראה כי המתח סביב משבר הקורונה הביאה את המצב לידי פיצוץ. סגירת האיגוד ומאסר הנהגתו הן מכות מהן המורים המאורגנים בממלכה השכנה יתקשו להתאושש.

ארגון המורים העולמי EI, בשיתוף האיגוד המקצועי של המורים בירדן פתח, כאמור, בקמפיין סולידריות בינלאומי. דרך פלטפורמת  לייבורסטארט, מקווים הארגונים לגייס קולות מהקהילה הבינלאומית שיפעילו לחץ על הממשלה לשחרר את המורים העצורים לאפשר את חופש ההתאגדות.

לתמיכה במורים הירדניים בלחיצת כפתור: לחצו כאן.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website