קניון כן ופעולה לא? דרישה ממנכ”ל משרד החינוך להחזיר את החינוך הבלתי פורמלי

יו"ר ועדת החינוך בכנסת, ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) פנה למנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, בדרישה להחזיר את פעילות תנועות וארגוני הנוער, המתנ"סים והחוגים באופן מיידי.

ניצן הורוביץ (צילום: פלאש 90)

עם שובה המסתמן של מערכת החינוך לפעילות מלאה בשבוע הבא, דורש הורוביץ להחזיר את שגרת הפעילות גם בתחום החינוך הבלתי פורמלי. הורוביץ הלין על כך שמותר כיום לילדים ובני נוער ללכת לקניון בעוד שנמנע מהם ללכת לפעילות בתנועת הנוער שלהם כשנכון להיום, שגרת הפעילות בקנים, במועדונים ובסניפי התנועות תחזור רק בסוף החודש. "הובהר היטב על-ידי כל הגורמים המקצועיים שאופי פעילות התנועות וארגוני הנוער מתאים ונכון במיוחד בתקופת הקורונה: פעילות בקבוצות קטנות, בחוץ ותחת השגחה צמודה", הוסיף הורוביץ והדגיש שמניעת חזרתה של שגרת הפעילות בתנועה תפגע קשות במפעלי הקיץ.

תנועות הנוער באסיפה הישראלית בחיפה. 7 בנובמבר 2019. (צילום: יאיר ויטמן)

הנזק לתנועות הנוער עקב ביטולי הפעילות השוטפת, ביטול הטיולים בפסח ואי-הוודאות לקראת המשך הפעילות בקיץ, נאמד בעשרות מיליוני שקלים, שעדיין לא בטוח כיצד, אם בכלל, המדינה תיתן עליהם מענה. בתנועות עצמן מתחילים בימים אלו לתכנן את שגרת הפעילויות של הקיץ למרות חוסר הוודאות השוררת סביבו והדחייה הצפויה במספר שבועות עקב הארכת שנת הלימודים ובתי הספר של החופש גדול.​
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

Leave a Reply

Name *
Email *
Website