“קשה לנשום”: שריפות ענק בקנדה גורמות לעשן כבד לאורך החוף המזרחי של ארה”ב

סוכנות הידיעות רויטרס

  • רסס

צרו קשר עם המערכת:

עדכון אחרון: 08.06.2023 | 9:51

  • Share via Whatsapp
  • שתפו
  • צייצו
  • open more

    • שלחו במייל
    • הדפיסו

נושאים קשורים:

בתי ספר בערים רבות נסגרו, חברות תעופה ביטלו טיסות, ומיליוני אמריקאים הונחו להישאר בתוך הבתים, לאורך החוף המזרחי של ארה"ב, זאת לאחר שעשן כבד כתוצאה משריפות בקנדה כיסה ערים שלמות בענן צהוב סמיך. קו הרקיע המפורסם של ניו יורק, שלרוב נראה למרחקים נעלם בתוך מסך האובך והפיח. עד כה כילו השקיפות בקנדה כ-38 מיליון דונם, וגרמו לפינוי של 120 אלף בני אדם מבתיהם.

השירות המטאורולוגי של ארה"ב הוציא אזהרת איכות אוויר על כל החוף לאורך האוקיאנוס האטלנטי, כאשר גורמי בריאות רשמיים מוורמנט בצפון ארה"ב עד דרום קרולינה, אוהיו וקנזס הזהירו את התושבים כי שהות בחוץ בזמן העשן עלול לגרום לבעיות נשימתיות, בשל הריכוז הגבוה של חומר חלקיקי באוויר.


פסל החירות מכוסה בעשן, בעקבות שריפות בקנדה (צילום: REUTERS/Amr Alfiky)

מושלת ניו יורק ק’אתי הוקול קראה ל"מצב חירום" וציינה כי רמת זיהום האוויר כמו פי שמונה מהנורמה.  "קשה לנשום", אומר מוחמד עבאס בברודווי במנהטן, "היה אמור להיות לי טסט לרישיון נהיגה היום, אבל זה התבטל".

איכות האוויר משפיעה במיוחד, על עובדים באוויר הפתוח, "אין לנו את המותרות להפסיק לעבוד", אמר כריס ריקרדי, בעלים של חברת גינון מניו גרז’י, וציין כי חילק לו ולעובדים מסכות לסינון אבקנים, אך הוסיף כי "אנו רוצים לצמצם את החשיפה לעשן למינימום, אבל מה אנחנו יכולים באמת לעשות?"

לעומתו, אנג’ל עמנואל רמירז, מעצב אופנה בן 29 בחנות של ז’יבנשי במנהטן סגר מוקדם את החנות, לאחר שהוא ושאר העובדים החלו לחוש ברע, ואמר: "זה מטורף. לחשוב שהשריפות מתרחשות בכלל בקנדה ולא פה מעבר לנהר".


איש צוות מעבורת עם מכסה בזמן עשן על ניו יורק בעקבות שריפות בקנדה (צילום: AP Photo/Yuki Iwamura)

בברודווי, ההצגה "פרימה פייסי" בכיכובה של השחקנית ג’ודי קומר הופסקה לאחר 10 דקות, לאחר שקומר חוותה קשיי נשימה, והיא הוחלפה בשחקנית אחרת תוך כדי ההצגה. גם לירת הבייסבול מושפעת מהמצב, כאשר משחקיהם של הניו יורק יאנקיז ופילדפיה פיליז דחו הלילה את משחקיהם הביתיים. משחקים בליגת העל בכדורגל נשים בניו ג’רזי ובליגת העל בכדורסל נשים ב-WNBA בברוקלין נדחו גם כן.

 

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website