ראשי ארגוני המורים לראש הממשלה: “החזר את מתווה הקפסולות והלמידה מרחוק”

על רקע התפרצות הקורונה במערכת החינוך, ראשי ארגוני המורים קוראים לראש הממשלה להחזיר את מתווה הקפסולות והלמידה מרחוק. יו״ר הנהלת ארגון המורים, רן ארז פנה במכתב לראש ישר לראש הממשלה בדרישה להמשיך את הלימודים בחינוך העל יסודי מעבר ל-20 ביוני. "מערכת החינוך באנדרלמוסיה הגובלת באנרכיה".

"כל אחד במערכת החינוך נוהג כרצונו" כתב ארז וציין את הבלגן שחוו בתי הספר בעקבות שינויי ההנחיות וחוסר היכולת לפקח על המציאות "מעל עשרת אלפים תלמידים נמצאים בבידוד, כ-40 מורים חולים ומעל ל 200 תלמידים. במצב הזה לא ניתן לדבר על מערכת חינוך מתפקדת, ועל זה רוצים להוסיף 9 ימים נוספים!" בעקבות המצב, עמדת הארגון דורשת את החזרת מערכת החינוך ללמידה מרחוק, כפי שהיה בתקופת הסגר ובמקביל למפגשים פרטניים של קבוצות קטנות בהם תלמידים יתכוננו לבגרות.

יו"ר ארגון המורים, רן ארז: "כל אחד במערכת החינוך נוהג כרצונו" (צילום: דבר)

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, פנתה לראש הממשלה בבקשה להורות על חזרה למתווה הקפסולות לגנים ולכתות א’-ג’, וזאת לאחר שעשרות אלפיי הורים הפסיקו לשלוח את ילדיהם לבתי הספר בגלל החשש להדבקות "יש אפשר לקיים הוראה מרחוק משולבת בלמידה בבתי הספר לכתות ד’-ט’" כתבה בן דוד. "מתווה הקפסולות התאדה ובמקומו נכנס מתווה חדש שכולל כתות צפופות, מרדפים אחרי תלמידים שמסירים מסכות, לימודים ללא הפסקות וללא אפשרות לשמור על מרחק 2 מ’ בין תלמידים"
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי משרד החינוך, ביממה האחרונה עלה מספר נשאי הנגיף במערכת החינוך ב-19 ועומד על 225 תלמידים ומורים. 6,831 תלמידים ועובדי הוראה נמצאים בבידוד וכמו כן, 43 בתי ספר נסגרו בהחלטת המשרד.​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website