ראשי הוועדים במשק דנו בסיוע למאבק הכבאים

ראשי ועדים בכירים במשק נפגשו הבוקר (שני) בלשכת יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד עם יו"ר ארגון הכבאים אבי אנקורי. ראשי הוועדים הביעו נכונות מלאה לסייע לכבאים במאבקם מול פעולותיה החד צדדיות של הנהלת רשות כבאות והצלה.

לפני כשבועיים, פתחו הכבאים בצעדים ארגוניים על רקע החלטתו החד צדדית של נציב הכבאות דדי שימחי להחיל מבחני כשירות חדשים לעובדים, בלי להסדיר את תנאי פרישתם של אלו שנפצעו תוך כדי פעילות מבצעית. הצעדים הארגוניים כוללים עצירת אימונים, אך בוועד העובדים הבהירו כי לא יפגעו בפעילות המבצעית של המערך.

נציבות הכבאות הודיעה לעובדים כי בכוונתה לקצץ 25% משכרם של המשתתפים בעיצומים. יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר-טל כתב לשר לביטחון פנים כי במידה ושכרם אכן יקוצץ תראה זאת ההסתדרות כבקשה לקיום הפגנה מול משרדו, בהשתתפות כל כבאי שייפגע בשכרו, מה שעשוי ליצור חוסר בכוח אדם בתחנות.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"נציב כבאות והצלה אחראי ישירות על הכאוס שיצר", כתב בר-טל, "ואי הנעימות בעקבות הצעדים הארגוניים והמשפטיים".

ההודעה על כוונת הנציבות להפחית משכר העובדים התקבלה, לדברי בר-טל, במקביל לניסיון הצדדים להידבר ולנסות לעצור את המשך התדרדרות הסכסוך, ונועדה "לחמם את האווירה". זאת בהמשך לניסיונות התנכלות לנציגי עובדים ופעולות חד צדדיות נוספות כגון  ביטול חד-צדדי גורף של כל היתרי העבודה בשעות נוספות של כלל הכבאים, איום ומניעת קידום מכבאים שסירבו להתחסן כנגד נגיף הקורונה, ורדיפת עובדים המבקשים לגדל זקן מסיבות רפואיות, דתיות או אחרות.

מאז כניסתו לתפקיד ב-2017, הרבה שימחי להתעמת עם ועד העובדים. יחסי העבודה במערך הכבאות חוו מספר עימותים חוזרים ונשנים.

הפגישה הבוקר התקיימה בהתאם לכללי התו הסגול. מלבד בר-דוד ובר -טל השתתפו בה גם יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה פנחס עידן, יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית יאיר כץ, יו"ר ועד עובדי רכבת ישראל גילה אדרעי, יו"ר ארגון עובדי קק"ל ישראל גולדשטיין, יו"ר ועד עובדי המינהל בנמל אשדוד מיכל לוגסי ויו"ר ועד עובדי עיריית אשדוד איריס נפתלי. מלבדם השתתף בפגישה גם מ"מ יו"ר ההסתדרות, רועי יעקב.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website