ראשי הכדורגל והכדורסל לממשלה: “אם לא תחריגו את הליגות, הספורט יקרוס”

בישיבת הממשלה שתיערך היום (שלישי) בצהריים, ידונו בין השאר באישור החרגת פעילות הליגות המקצועניות בכדורגל וכדורסל, שתוכננו לשוב ביום שני הקרוב.

יו"ר מנהלת הליגה בכדורגל ארז כלפון ומקבילו בכדורסל שמואל פרנקל, שלחו מכתב לראש הממשלה ולנציגי משרד הבריאות: "אתם תביאו להתמוטטות כלכלית וספורטיבית של קבוצות". עוד כתבו: "בהסכמים צריך לעמוד, כמו שאנחנו עומדים מול משרד הבריאות. זה יהיה אסון ספורטיבי וכלכלי זה מה שמחכה לכולם אם הכדורגל לא יחזור בסוף השבוע".

#בכל_העולם_משחקים pic.twitter.com/CRktbSCIKl
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

— מנהלת הליגות לכדורגל (@IPFL_FOOTBALL) January 18, 2021

ראשי מנהלת הכדורגל והכדורסל הדגישו: "ישראל היא המדינה היחידה בעולם אשר עצרה את פעילות הליגות המקצועניות בכדורגל ובכדורסל בעונת משחקים זו עקב נגיף הקורונה על אף שהעובדה שכל הספורטאים מצויים בבידוד ביתי מלא, מזה חודשים ארוכים. המשמעות היא פגיעה חסרת תקדים במישור הבינלאומי כאשר מדינת ישראל תורחק מפעילות בינלאומית".

הקפטנים של הקבוצות אמורים להצטרף במהלך היום למחאה, וכמו כן גם שחקנים רבים שיציפו את הרשתות החברתיות. קפטן בית"ר עידן ורד כתב בטוויטר: "אם לא נתעורר הליגה תיסגר מחר. לפני שבועיים התראיינתי לבד בנושא וכולם שתקו, לא ממש הבינו את החשיבות. אם לא נעשה רעש ונפעל יחד!! כל מי שקשור ואוהב את הכדורגל שלנו, הליגה לא תדחה היא תסגר".

קפטן בית"ר ירושלים, עידן ורד (במרכז), במשחק מול הפועל כפר סבא (צילום: פלאש 90)

שחקן מכבי תל אביב בכדורגל, יונתן כהן, כתב: "הנזק מתעלה על התועלת, בבתים אנשים צמאים לכדורגל ישראלי, אם כבר בבית אז עם הכדורגל שלנו- תחזירו לכולנו את החמצן".

"המדינה היחידה שסגרה את הספורט היא ישראל"

שוער הפועל באר שבע, אוהד לויטה: "בכל העולם משחקים כדורגל וכדורסל, המדינה היחידה שסגרה את הספורט היא ישראל. כל יום שעובר הוא מכת מוות לענפי הספורט ומסכנת את המעמד של ישראל וההשתתפות במפעלים האירופיים. תתעוררו כבר".

שר התרבות והספורט חילי טרופר: "בכירי משרד הספורט ובהם השר וצוותו מקיימים מאמצים קדחתניים ומצויים בקשר רציף עם גורמים שונים במשרד הבריאות ובממשלה במטרה להחזיר את הליגות לפעילות בסופ"ש הקרוב. אנו משוכנעים כי הליגות צריכות לחזור ונפעל ככל יכולתנו בעניין זה. אנו נמצאים בקשר רציף ופועלים בתיאום עם מינהלות הליגה בדרישה להשיב את משחקי הליגות".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website