ראש הממשלה: “אם כופים עלינו בחירות אנחנו ננצח בענק”

בנאום שמסמן את תחילת קמפיין הבחירות הודיע ראש הממשלה נתניהו: "זה לא סוד, אני לא רציתי בחירות, הליכוד לא רצה בחירות. הצבענו פעם אחר פעם נגד הבחירות". עם זאת לדבריו במקרה של בחירות הליכוד ינצח בענק: "אזרחי ישראל רואים את המנהיגות שלנו. מביאים חיסונים, הראשונים לצאת מהקורונה בעולם. מביאים הסכמים שלום"

נתניהו האשים את בני גנץ בכניעה למאבקי כח פנימיים בכך שלא הסכים לצמצם את סמכויותיו של שר המשפטים אבי ניסנקורן וטען כי הליכוד ניסה למנוע "דיקטטורה של פקידי השמאל".

תגובת מפלגת כחול לבן: "נאשם בפלילים עם 3 כתבי אישום גורר את המדינה ל-4 מערכות בחירות. ‏אם לא היה משפט, היה תקציב ולא היו בחירות".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בהתייחסו למצב הכלכלי אמר ראש הממשלה: "אני יודע שיש קשיים כלכליים. בעלי החנויות, העסקים, הבאנו הרבה תכניות סיוע ונביא עוד. מקווה שכחול לבן לא ימנעו את זה".

ראש הממשלה התייחס גם לחיסון: "שוחחתי עם מנכלים של חברות החיסונים הגדולות בעולם, נעשנו ידידים אישיים. ישראל יכולה להיות בין המדינות הראשונות שיוצאות ממשבר הקורונה.

"לגבי המוטציה. החדשות הטובות הן שהם מאוד אופטימיים שהחסיונים יכולים להיות אפקטיביים גם מול המוטציה. ייקח מספר ימים לדעת את זה. דבר מאוד חשוב לאנושות ולמדינת ישראל. מצד שני יש חדשות רעות. כמו בכל העולם אנחנו רואים עלייה בתחלואה במדינת ישראל. מצפה מכחול לבן לקבל את ההחלטות הנכונות לאזרחי ישראל כפי שקיבלנו בישיבת השרים לגבי הכלכלה".

בפתיחת דבריו התייחס ראש הממשלה למצב המדיני: "זהו יום היסטורי. היום יצאה טיסה מישראל למרוקו. אנחנו משנים בחודשים האחרונים את ההיסטוריה, עשינו ארבעה הסכמי שלום בארבעה חודשים".

אחרי ימים מתוחים ודרמה לילית אמש, צפויה כנסת ישראל לסיים את כהונתה לאור אי העברת התקציב. חילופי האשמות בין הליכוד לכחול לבן כללו את הניסיון לצמצם את סמכויות שר המשפטים אבי ניסנקורן ואת העברת תקציב המדינה.

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website